301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 14:08 Bu haber 446 kez okundu
 
YKS'de başarı gösteren İmam Hatipler takdir topladı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye genelinde Batman'da ilk 10 bine giren 47 öğrenciden 6'sının imam hatipli öğrencilerden oluşması takdirle karşılandı.
Yaşam Haberi


Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye genelinde Batman'da ilk 10 bine giren 47 öğrenciden 6'sının imam hatipli öğrencilerden oluşması takdirle karşılandı. Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 2, TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin 4 öğrenci, Türkiye genelinde YKS'de ilk 10 bine girdi. Tıp, ilköğretim matematik öğretmenliği, hemşirelik, ebelik, ilahiyat, İslami ilimler, psikoloji, coğrafya, edebiyat, tarih, Arapça ve İngilizce gibi bölümleri kazanan öğrenciler, imam hatiplerin başarısını ispatladılar. İlk 10 bine girmeyip ancak büyük başarılar elde eden ve güzel üniversitelere yerleşen imam hatip öğrencilerin sayısı da 100'lerce olduğu kaydedildi.

" HOCALARIMIZ BİZE ÇOK YARDIMCI OLDU”

YKS'de Türkiye geneli ilk 2 bine girdiğini belirten imam hatip öğrencisi Feynusa Seyidoğlu, "İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. Türkiye sıralamam 2 bin 480 inşallah Çapa Tıp Fakültesine gideceğim. İlk imam hatibe başladığımda öğretmenlerimiz çok iyi karşıladı. Fizik hocamız bize fiziği sevdirdi ve onun sayesinde bu başarıyı elde ettim. Bütün hocalarımız bize çok yardımcı oldular ufkumuzu genişlettiler. İnşallah Müslümanlar hep iyi yerlere gelir. İnşallah bizlerde güzel örnekler oluruz. Müslümanların iyi yerlere gelmesini isterim inşallah bende o şekilde olurum. Bir konferansa gidip selamünaleyküm diyerek başlayıp 'Allah'ın izniyle ben şu ilacı keşfettim.' Allah'ı zikreden birileri başarması güzel olur" dedi.

"ÖĞRENCİLER AZMETMELİDİR"

İmam hatip lisesi kazanmak kolay olmaması gerektiğini söyleyen Seyidoğlu, "İmam hatipler az ve öz olmalıdır. Her isteyen bence imam hatiplere gidememelidir. İmam hatibe gidebilmek için öğrenciler azmetmelidir. 'Zaten yerleşirim' diyememelidir. Çalışmalı ve yerleşmelidir. İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatibe baktım bir sürü tıp çıkmış arkadaşlar çok güzel yerlere gelmiş. 'Arapça için şu ülkeye gittim. İngilizce için şu ülkeye gittim.' Gibi çok güzel şeyler anlatıyorlar. Ben Mardinliyim Aziz Sancar'da benim gideceğim üniversiteden mezun olmuş. Bana çok güzel bir örnek oldu. İnşallah onun yolundan gidebilirim" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YKS'de, başarı, gösteren, İmam, Hatipler, takdir, topladı,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Hafif Yağmur
Güncelleme: 23.01.2020
Bugün
-4° -
Cuma
-2° -
Cumartesi
-7° -
Batman

Güncelleme: 23.01.2020
İmsak
05:55
Sabah
07:20
Öğle
12:32
İkindi
15:12
Akşam
17:34
Yatsı
18:54
Arşiv Arama
Haber Yazılımı