301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Ekim 2019 - Perşembe 17:45 Bu haber 590 kez okundu
 
‘Yahudiler, Filistinlilere zulüm ediyor’
Konya’da reklam panolarına asılan "Yahudi ve Hıristiyanları dost (veli) edinmeyin…" ayet-i kerimesi üzerinden İslam'ı hedef alanlara tepki gösteren Molla Enver Kılıçarslan, Allah'ın kelamına karşı çıkmanın kimsenin haddi olmadığını vurguladı.
Yaşam Haberi


Konya’da reklam panolarına asılan "Yahudi ve Hıristiyanları dost (veli) edinmeyin…" ayet-i kerimesi üzerinden İslam'ı hedef alanlara tepki gösteren Molla Enver Kılıçarslan, Allah'ın kelamına karşı çıkmanın kimsenin haddi olmadığını vurguladı. Kur’an-ı Kerim’in insanların değil Allah’ın bir kelamı olduğunu hatırlatan Kılıçarslan, imanın rükünlerinden birinin de Kur’an'a iman etmek olduğunu belirtti. Kur’an-ı Kerimi kabul etmeyen, ona karşı olanların da Müslüman olmadığını vurgulayan Kılıçarslan, "Kur’an-ı Kerim dünyanın yaratılışından tutun da her konudan bahsetmiştir. Dünyada o kadar ilim ilerlemiş olmasına rağmen kimse Kur’an-ı Kerime bir itiraz dahi edememiştir. Kur’an-ı Kerim insanların değil Allah’ın bir kelamıdır." dedi. Müslümanlara en çok zulüm yapanların Yahudi ve Hıristiyanlar olduğuna işaret eden Kılıçarslan, "60 seneden beridir Yahudiler, Filistinlilere zulüm ediyorlar. Amerika’nın, Fransa’nın, İngiltere’nin, bütün Yahudi ve Hıristiyanların gücüyle bu zulmü yapıyorlar. Dolayısıyla Yahudi ve Hıristiyanlar birbirlerine yakın, dostturlar. 'Hıristiyanları ve Yahudileri dost edinmeyin…' ayeti ise Allah’ın bir emridir. Kur’an'ı, Hazreti Muhammedi Peygamber olarak kabul etmeyenler, kıyameti, cennet ve cehennemi kabul etmeyenler bu ayetten nefret ediyorlar. Hatta her hareketlerinde, konuşmalarında Kur’an-ı Kerim ve İslam aleyhinde konuşuyorlar" ifadelerini kullandı.

"YAHUDİ VE HIRİSTİYANLARLA DOSTLUK KURULMAZ"

Konuşmasının devamında Kılıçarslan, şunları söyledi: "Kur’an-ı Kerim dünyaya meydan okuyor. Eğer Kur’an-ı Kerimden bir şüphe duyuyorsanız o zaman ona benzer bir ayet getirin de görelim. Bütün profesör ve bilim adamlarınızı çağırın bir araya getirseniz dahi Kur’an-ı Kerimdeki bir ayeti getiremezsiniz. Ve bunu Kur’an-ı Kerim söylüyor. Yahudi ve Hıristiyanlarla dostluk hariç alışveriş ve sulh yapabiliriz. Onun dışında kesinlikle Yahudi ve Hıristiyanlarla dostluk kurulmaz. Dolayısıyla kâfirleri kendilerine dost kabul edenler hak yolu kaybedip delalete girmişlerdir. Solcular, komünistler düne kadar Rusya, Çin için ‘onlar bizim dostumuzdur’ diyorlardı. Şimdi ise Amerika’nın, siyonist terör rejiminin, Birleşmiş Milletlerin uşakları olmuşlar. Bu dahi en batıl düşüncenin bunların düşüncesi olduğuna delalet eder. O yüzden bizim dinimiz, kitabımız haktır. Resulullah’ın gösterdiği yol haktır. Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmek Allah’a, İslamiyet’e ihanettir. Kur’an'a, ayete karşı çıkanlar İslam, Kur’an düşmanlardır. Bunlar Kur’an'ı, Peygamberin şeriatını kabul etmeyenlerdir" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Yahudiler,, Filistinlilere, zulüm, ediyor’ ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
- 32°
Cumartesi
12° - 33°
Pazar
15° - 35°
Batman

Güncelleme: 05.06.2020
İmsak
03:01
Sabah
04:47
Öğle
12:19
İkindi
16:12
Akşam
19:41
Yatsı
21:20
Arşiv Arama
Haber Yazılımı