301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Nisan 2020 - Çarşamba 15:48 Bu haber 524 kez okundu
 
Özdemir, Bakan Kurum ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi
Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Valisi Hulusi Şahin ve İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının katılımı ile telekonferans üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gerçekleştirilen toplantıya katıldı.
Gündem Haberi


Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Valisi Hulusi Şahin ve İl Başkanı ve Belediye Başkanlarının katılımı ile telekonferans üzerinden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Batman ve ilçelerinin altyapı ve çevre sorunlarının çözülmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması gündemi ile gerçekleştirilen toplantıda Batman ve ilçelerle ilgili önemli kararlar alındı. Milletvekili Özdemir yaptığı açıklamada; "Sayın Bakanımızla 2 saat süren ve Batman’ın acil çözüm bekleyen sorunlarını masaya yatırdık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Batman’ın çözüm bekleyen sorunları için hızlı bir şekilde çalışma yapılıp sorunların çözüme kavuşturulması için toplantıya katılan TOKİ Başkanı, İller Bankası Genel Müdürü ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürüne talimat verdiğini belirtti.

Özdemir görüşülen konulara ilişkin verdiği bilgilerde ;

-İluh Deresinin ıslahı ve çevresinin kentsel dönüşümü, Atatürk Parkının genişletilmesi, Batman Çayının ıslah edilmesi ile kazanılan alanın yeşil alan ve mesire alanı olarak planlanması, Esentepe’de yapılacak külliyenin etrafının Millet Bahçesi şeklinde yapılarak vatandaşların kullanımına açılması,

-Batman merkezde toprak altı benzin sızmasından dolayı risk oluşturan alanların tahliye edilerek yeşil alan olarak düzenlenmesi konularını Bakan’a aktardıklarını ve Bakan Bey’in de bu konulara sıcak bakarak hızlı bir şekilde çalışma yapılmasını istediğini belirtti.

Özdemir, ilçe ve belde belediyelerinin halka hizmet etme noktasında ihtiyaç duyduğu ödenek, araç, parke taşı çöp konteynırı ile altyapı sorunlarının çözümü konusunu Belediye Başkanları ile birlikte Bakan’a aktardıklarını ve bunların çözümü için Bakanın ilgili Genel Müdürlere ve kurumlara talimat verdiğini dile getirdi. Milletvekili Özdemir, ayrıca Batman Merkez’de yeni sosyal konut ihalesinin Haziran ayında yapılacağını sözlerine ekledi. Verimli geçen toplantı ve Bakan’ın Batman’ın sorunlarının çözümü için irade ortaya koymasından dolayı memnun olduklarını belirten Özdemir, Batman'ın  bütün sorunlarının üzerine giderek çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özdemir,, Bakan, Kurum, ile, video, konferans, toplantısı, gerçekleştirdi,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.06.2020
Bugün
10° - 33°
Pazar
12° - 36°
Pazartesi
13° - 37°
Batman

Güncelleme: 05.06.2020
İmsak
03:01
Sabah
04:47
Öğle
12:19
İkindi
16:12
Akşam
19:41
Yatsı
21:20
Arşiv Arama
Haber Yazılımı