301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Kasım 2019 - Pazar 17:04 Bu haber 634 kez okundu
 
‘Öğretmenlere saldırı asla kabul edilemez’
Öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını belirten Batman Eğitimciler Cemiyeti Başkanı Kenan Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini söyledi.
Yaşam Haberi


Eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsurunun öğretmenler olduğunu, öğretmenlere yapılan saldırıların eğitim sistemine yapıldığını söyleyen Çaplık, öğretmenlere gereken önemin verilmesi gerektiğini kaydetti. Son zamanlarda öğretmenlere karşı saldırıların arttığına işaret eden Çaplık, “Son zamanlarda öğretmenlerimize yönelik ciddi saldırıların olması eğitim camiamızı içinden çıkılmaz bir hale getirmiş durumdadır. Zira eğitim-öğretim işlerinin en önemli unsuru öğretmenlerdir. Öğretmenin pervasızlaştırıldığı bir süreçte eğitim-öğretimde kaliteyi, güzelliği beklemek mümkün değildir. Öğretmenlere yapılan saldırı aslında eğitime yapılan bir saldırıdır. Bu da hafızalarımızda gerçekten eğitime gereken önemin halen verilmediğini göstermektedir” dedi.

“CİDDİ TEDBİRLER ALINMALI”

Öğretmenlere gereken değerin verilmesi gerektiğini belirten Çaplık, “Biz Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu istiyoruz; ülkenin neresinde olursa olsun hiçbir eğitimciye yönelik bir kabul edilemez ve buna yönelik yapılan saldırılara karşı da ciddi bir müeyyideyle tedbir alınması gerektiğine inanıyoruz. Zira öğretmene değer verilmiyorsa öğretmene değer verilmiyor demektir. Eğitimin kaliteli hale gelmesi, eğitimin ciddi anlamda sorunlarının önlenebilmesi ancak ve ancak öğretmene gereken değerin verilmesiyle bunun aşılabileceğine inanıyoruz. Son zamanlarda öğretmenlere yönelik saldırıların tamamını kınıyoruz, onların faillerinin cezasız kalmaması yönünde aksatılmadan alınmasını talep ediyoruz. Bu noktada Eğitimciler Cemiyeti olarak şunu söylemek istiyoruz ki; eğitimin en önemli unsuru öğretmendir, öğretmen değerlidir ve bu toplumun ona gereken değeri vermesi gerekiyor. Bunun bilincine varmamız gerekir. Öğretmenin saldırıya uğraması demek eğitim sisteminin saldırıya uğraması demektir. Öğretmenin değersizleştirilmesi demek aynı şekilde eğitim sisteminin değersizleştirilmesi demektir. Bunun önüne geçilmesini talep ediyoruz. Yetkililere sesleniyoruz; bir öğretmene yapılacak saldırı asla kabul edilemez. Bunun için caydırıcı cezaların yürürlüğe konulmasını, gerekli tedbirlerin alınmasını önemle talep ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , ‘Öğretmenlere, saldırı, asla, kabul, edilemez’,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 29.05.2020
Bugün
11° - 30°
Cumartesi
- 29°
Pazar
11° - 30°
Batman

Güncelleme: 29.05.2020
İmsak
03:05
Sabah
04:49
Öğle
12:18
İkindi
16:10
Akşam
19:37
Yatsı
21:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı