301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 14:51 Bu haber 397 kez okundu
 
‘Hayat Namazla Güzeldir’ çalıştayı yapılacak
Kur'an Nesli Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından Türkiye'den çok sayıda yazar, araştırmacı, ilahiyatçı, akademisyen, eğitimci ve âlimin katılacağı "Hayat Namazla Güzeldir" çalıştayı gerçekleştirilecek.
Yaşam Haberi


Kur'an Nesli Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından Türkiye'den çok sayıda yazar, araştırmacı, ilahiyatçı, akademisyen, eğitimci ve âlimin katılacağı "Hayat Namazla Güzeldir" çalıştayı gerçekleştirilecek. Kur'an Nesli Platformu Başkanı Molla Beşir Şimşek, toplumda oluşan namazsızlık hastalığının kaldırılması amacıyla böyle bir çalıştay yapmayı uygun gördüklerini söyledi. Batman İl Kültür Merkezinde 31 Ağustos Cumartesi günü saat 10.00'da yapılacak çalıştay 2 oturum şeklinde gerçekleşecek. Oturumların ardından çalıştayın sonuç bildirgesi okunacak. Namazsızlık hastalığının ortadan kaldırılmasıyla toplumun pek çok musibetten, müptela olduğu birçok manevi hastalıktan kurtulacağını belirten Şimşek, topluma yapılabilecek en önemli hizmetin namazı sevdirmek, öğretmek, namaz kılan bir toplum oluşturma çabası içerisine girmek olduğunu kaydetti. Şimşek, "Bölge âlimlerimiz, İslami STK temsilcilerimiz, kanaat önderlerimiz başta olmak üzere pek çok kesime davetiyelerimizi gönderdik. Akademisyenlerden, âlimlerden oluşan çok değerli konuşmacılarımız olacak. Çalıştayımız bir gün sürecektir" dedi.

"EN ÖNEMLİ HİZMET NAMAZI SEVDİRMEKTİR"

En ince ayrıntılarına kadar namazsızlık hastalığını masaya yatıracaklarını vurgulayan Şimşek, "Bu çalıştayda özellikle genç neslimizin müptela olduğu namazsızlık hastalığını inşallah masaya yatıracağız, bunu âlimlerimizle, akademisyenlerimizle, eğitimcilerimizle bu sorunu dile getireceğiz. Bu sorunun nasıl halledilmesi gerektiğinin yollarını bulma fırsatı yakalayacağız. Bu musibetin ortadan kaldırılması için neler yapılabileceğini orada konuşacağız. Dinimizin en önemli temellerinden olan namaz ibadetinin ehemmiyetini bir kez daha orada dile getirerek halkımızın dikkatine sunma imkânı bulacağız. Namazsızlık hastalığının toplumumuzdan kaldırılması amacıyla böyle bir çalıştayı yapmayı uygun gördük. Buraya gelen misafirlerimiz inşallah farklı bir ufukla memleketlerine döndüklerinde bu işin hassasiyetini çok daha ileri derecede kürsülerinde, vaazlarında topluma dile getirme imkânını bulacaklar. Bu niyetle Kur'an Nesli Platformu olarak bu hayırlı çalışmayı yapmayı uygun gördük. Bu topluma belki yapılabilecek en önemli hizmet; kanaatimce namazı sevdirmek, öğretmek, namaz kılan bir toplum oluşturmanın çalışmasını yapmaktır. Bundan daha hayırlı bir hizmet olamaz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Hayat, Namazla, Güzeldir’, çalıştayı, yapılacak,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 18.09.2019
Bugün
15° - 30°
Perşembe
13° - 29°
Cuma
12° - 25°
Batman

Güncelleme: 18.09.2019
İmsak
04:59
Sabah
06:25
Öğle
12:50
İkindi
16:17
Akşam
19:02
Yatsı
20:21
Arşiv Arama
Haber Yazılımı