Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 00:10 Bu haber 788 kez okundu
 
“ÇÖZÜM YIKIM DEĞİLDİR”
Batman’da Belediye tarafından kaçak yapı nedeniyle binaları yıkılan ve yıkılma kararı çıkarılan vatandaşlar mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı.
Gündem Haberi


Batman’da Belediye tarafından kaçak yapı nedeniyle binaları yıkılan ve yıkılma kararı çıkarılan vatandaşlar mağdur olduklarını belirterek eylem yaptı. Eylem yapan ailelerle görüşen HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin, çözümün yıkımda olmadığını söyledi. Atatürk Parkı’nda toplanan vatandaşlar basın açıklaması düzenledi. Hem paralarından hem de evlerinden olduklarını belirten vatandaşlar, yetkililere mağduriyetlerinin giderilmesi yönde çağrıda bulundular. HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ise beraberindeki heyetle eylem yapan ailelerin yanına geldi. Burada evleri yıkılan ailelerle görüşüp sağduyu çağrısında bulunan Şahin, yetkililere seslenerek çözümün evlerin yıkımında olmadığını söyledi.

                                                                   

Ruhsatsız gerekçesiyle yıkılan binalarla ilgili üçüncü kez açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Şahin, “Halkımız adına gerek Valilik gerekse de Belediye yetkililerine sesleniyoruz. Çözüm yıkım değildir. Bu binalar belediye yetkililerinin gözü önünde yükseltilmiştir. Belediye birimleri bu insanlara ceza kesmişler ve sonra bu binaların yapımına göz yummuşlar. Ta ki tüm aşamalar bitirilip daire alıcıları dairelerine yerleşene kadar bu böyle devam etmiş. Bu aşamadan sonra inceleme başlatıp yıkım kararı alınmış” dedi. Vatandaşların yıllarca ev sahibi olmak için biriktirdikleri birikimlerinin heba olmamasını isteyen Şahin, “Bu durum sadece müteahhitleri ilgilendiren bir durum olmaktan çıkmış. HÜDA PAR İl Başkanlığı olarak bizler ruhsatsız, kaçak yapılaşmaya karşıyız. Ancak bugün gelinen nokta bu durumu aşmış durumda. Yüzlerce aile hanımlarının altınlarını, belki kredi çekerek, yıllarca biriktirdiklerini bir araya getirip bir daire sahibi olmak istemişler. Kaza kazı aşamasındayken bu binaların yapımına göz yumulmayacaktı, engel olunacaktı. Ama bitme aşamasına gelinmiş ve insanlar evlerine yerleşmeye başlarken evler yıkılmaya başlandı” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “ÇÖZÜM, YIKIM, DEĞİLDİR”, ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 08.09.2020
Bugün
16° - 39°
Çarşamba
16° - 39°
Perşembe
13° - 37°
Batman

Güncelleme: 08.09.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:45
Öğle
12:18
İkindi
15:53
Akşam
18:42
Yatsı
20:00
Arşiv Arama
Haber Yazılımı