Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 17:57 Bu haber 538 kez okundu
 
“Batman'a karşı heyecanımız ilk günkü gibi sürüyor”
Gündem Haberi


AK Parti Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı M. Akif Gür, Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy, Hasankeyf Belediye Başkanı A. Vahap Kusen, AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarının katıldığı basın toplantısında 2020 yılını değerlendiren Milletvekili Ziver Özdemir, “Batman'a karşı heyecanımız ilk günkü gibi sürüyor” dedi.

“HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

Otel Bozooğulları'nda basın mensupları ile buluşan AK Parti'nin değerlendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Av. M. Akif Gür, AK Partinin 2002'de iktidara gelmesinden itibaren bir çok alandaki değişikliklerin yanı sıra sağlıkta da çağ atlattığına dikkat çekti. Yaşanan pandemi döneminde bile yaptığı yatırımlarla dünya ülkelerine örnek hale gelen bir devlet olduğunu söyleyen Gür, ''AK Partinin yerelde ve genelde yaptığı yatırımlarla Batman'a hayal edemediğimiz sıkıntılı dönemde bile sağlık yatırımları gerçekleştirildi. İktidarımız öncesi Batman'da 1-2 ambulans varken ve ameliyatlar bile yapılamazken Batman'a en sıkıntılı dönemde 3. basamak hastane kazandırdık. Hizmetlerimiz devam edecek'' dedi.

 “ARTIK HEDEFİMİZ TIP FAKÜLTESİ''

AK Parti Milletvekili ve il yönetimi 2020 yılını değerlendirirken, 2021 yılında proje ve hedeflerini açıkladı. Milletvekili Ziver Özdemir, dünyada ve Türkiye’de pandeminin toplumun her katmanına sirayet ettiğini söyledi. Türkiye’de ve Batman’da aşılamanın başladığına dikkat çeken Milletvekili Özdemir, pandemi döneminde yaşanan bulaşıcı hastalıktan dolayı Batman'a yapılan sağlık yatırımlarının önemine değinerek, ''Pandeminin ilk dönemi çok sıkıntılıydı. Bu dönemde pandemiyle çok yoğun bir çaba sarf ettik. Önceden yapımı tamamlanan ve açılışa hazırlanan Batman Bölge Devlet Hastanesi bitişiğindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile ilçelerimizdeki sağlık yatırımları yükümüzü hafifletti. Bölge Devlet Hastanesiyle birleştirilen Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 810 yatak kapasitesiyle Batman'ın sıkıntısını gidermiş oldu. Artık hedefimiz Tıp Fakültesi'' dedi.

“YEŞİL ALANLAR KORUNACAK”

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önemine dikkat çeken Milletvekili Ziver Özdemir 60 yıllık bir geçmişi olan Batman Endüstri Meslek Lisesinin yıktırılıp yeniden inşa edileceğini söyledi. EML’nin aynı alandaki ağaç ile dokusuna dokunulmayacağını belirten Milletvekili Özdemir, Batman Atatürk Parkı ile Esentepe'deki yeşil alanların korunacağını ifade ederek, kentin yatırımlarına ve doğal ortamlarının korunmasına da büyük önem verdiklerini söyledi. Çalışmaları kapsamında tarihi kent Hasankeyef'e 130 dönümlük Millet Parkı ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra restorasyon çalışmalarının da sürdüğünü ifade eden Milletvekili Özdemir, “Organize Sanayi Bölgesi, Yeni Hastane Projesi, 160 yataklı İluh Devlet Hastanesi, İluh Deresi ıslah çalışmalarının da takipçisiyiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Batman'a, karşı, heyecanımız, ilk, günkü, gibi, sürüyor”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı