301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ağustos 2019 - Pazar 19:15 Bu haber 518 kez okundu
 
8 Ekim’de Hasankeyf kapatılıyor
Batman’ın Hasankeyf ilçesinde "Yeni Hasankeyf Yerleşim Yeri Koordinasyon Toplantısı"nda konuşan Vali Hulusi Şahin, 8 Ekim tarihinin eski Hasankeyf için son gün olacağını belirtti.
Gündem Haberi


Batman’ın Hasankeyf ilçesinde "Yeni Hasankeyf Yerleşim Yeri Koordinasyon Toplantısı"nda konuşan Vali Hulusi Şahin, 8 Ekim tarihinin eski Hasankeyf için son gün olacağını belirtti. "Yeni Hasankeyf Yerleşim yeri Koordinasyon Toplantısı" Vali Hulusi Şahin başkanlığında Hasankeyf ilçe Halk Kütüphanesinde gerçekleştirildi. Toplantıda Vali Şahin, 8 Ekim’den itibaren yeni Hasankeyf yolunun trafiğe açılacağını ve bu tarihten sonra eski yerleşim yerinde artık herhangi bir trafiğin olmayacağını söyledi. Toplantıda; Hasankeyf yeni yerleşim alanına taşınma işlemleri, yeni yerleşkenin altyapı ve üstyapı sorunları, taşınacak köyler ile ilgili yürütülen çalışmalar, eğitim, sağlık ve spor gibi hizmetlerin verileceği kamu binaların son durumu ve yürütülen diğer çalışmalar görüşüldü.

"ÇOK TİTİZ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ”

Ilısu HES proje çalışmasının sona yaklaştığını belirten Vali Şahin, "Baraj göl havzasından etkilenecek yerleşim yerlerinde yürütülen çalışmalarda herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının, müşavir firmaların, özel sektör ve vatandaşların son derece koordineli ve senkronize olması gerekir. Hepimizin öncelikli hassas işi, bu proje olmalı. Burada yapacağımız bir hata hiç ön göremeyeceğimiz derecede büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Çok titiz davranmak zorundayız" diye konuştu.

“GÜVENLİK ÇEMBERİNE ALINACAK”

8 Ekim’den itibaren yeni Hasankeyf yolunun trafiğe açılacağını ifade eden Şahin, "Bu yol açılınca eski Hasankeyf yolu trafiğe kapatılacak. Bu tarihten sonra eski yerleşim yerinde artık herhangi bir trafik olmayacak. Yeni yolun açılmasıyla beraber eski yerleşim yerini tamamen güvenlik çemberine alacağız. Her türlü hırsızlık ve benzeri olaylara karşı giriş ve çıkışlara izin verilmeyecek. Bu nedenle vatandaşlarımız tüm planlarını Karayollarının takvimine uygun şekilde yapmaları gerekiyor" dedi. Yeni Hasankeyf yerleşkesindeki çalışmaları yürüten müşavir firmalara eksikleri en kısa zamanda gidermelerini isteyen Vali Şahin, yerleşkenin altyapı ve yeni konutlardaki eksikliklerinin de Ekim ayının ilk haftasına kadar tamamlanması gerektiğinin altını çizdi. Toplantının ardından ilçede yapımı tamamlanan 100 yatak kapasiteli Batman Üniversitesi Hasankeyf Uygulama Oteli'nde incelemelerde bulunan Vali Şahin, uygulama otelinde yürütülecek eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 8, Ekim’de, Hasankeyf, kapatılıyor,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Çok Bulutlu
Güncelleme: 18.01.2020
Bugün
-1° -
Pazar
-
Pazartesi
-
Batman

Güncelleme: 18.01.2020
İmsak
05:57
Sabah
07:22
Öğle
12:31
İkindi
15:07
Akşam
17:29
Yatsı
18:49
Arşiv Arama
Haber Yazılımı