BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZAR VE ŞAİR BETÜL FIRAT

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZAR VE ŞAİR BETÜL FIRAT

Yaşam Yayın: 23 Haziran 2024 - Pazar - Güncelleme: 23.06.2024 08:40:00
Editör -
Okuma Süresi: 4 dk.
Google News

Edebiyat Dünyasında “Bir Başarı Öyküsü Olarak” anılan ödüllü Yazar ve Şair Betül Fırat, eserlerine eser ve ödüllerine ödül eklemeye devam ediyor. Edebiyat dünyasında adından sık sık övgü ile söz edilen ödüllü şair ve yazar Betül Fırat, üretken ve azimli kişiliği ile ön plana çıkıyor. Fırat, bedensel engelli olmasına rağmen kısa zamanda çok şey başardığından dolayı başarı öyküsü için örnek gösterilmekte. Ziraat Yüksek Mühendisi olarak çalışan Fırat, mesleğinin yanı sıra ömür boyu hayalini kurduğu edebiyat dünyasında seçkin bir yazar olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ediyor. Son zamanlarda adından çokça söz ettiren ödüllü yazar ve şair Betül Fırat, ödül almaya doymuyor. Kitapları Mavi Kuş Medya tarafından hem roman hem de çocuk kitabı olmak üzere 2 dalda daha ödüle aday gösterildi. Fırat, halkın oylaması ile derecelerin belirlendiği yarışmada ödül için okurlarından destek beklediğini ifade etti. Ödüllü yazar ve şair Betül Fırat; “Ödül almak büyük bir övünç kaynağı ama ödüle layık görülmekten de öte çalışmalarınızın takdir görmesi ayrı bir onur kaynağı. Başarılarınızın bu şekilde takdir edilmesi hem mutluluk veriyor hem de motivasyonu arttırıcı oluyor. Yaptığınız çalışmaların ses getirdiğini ve alandaki başarınızın takdir edilmesi onur verici. Yeni projelerim için çalışmalara başladım. Okurlarımızın olumlu tepkileri ve yeni eser talepleri beni mutlu ediyor. Umarım eserlerimle daha çok okura dokunabilirim” dedi.

Betül Fırat 2020 yılında ilk kitabı “Mavinin Fecri” ile okuyucu ile buluşmuştu. 2021 yılında ise “Mihrinin Hicranı” isimli şiir kitabı ile okuyucuların kısa sürede takdirini toplamayı başardı. Edebiyat alanında sürekli çalışan, kendini geliştiren FIRAT 2022 yılı içerisinde “Heybemden Dökülen Öyküler” isimli öykü kitabı ve “Siyah Şapkalı Adam” isimli polisiye roman kitabı ile tekrar okuyucularıyla buluştu. 2022’nin sonunda da “Derin Mevzu, Konuşacaklarımız Var” adlı kitapları ve çocuk romanı olan “Kayıp Lapis Lazuli” ile okuyucunun karşısına çıktı. 2023 yılında 7. Kitabı olan “Öykü Muhiti” öykü kitabıyla ve son olarak 2024 yılında da “Ay Işığında Hikâyeler” öykü kitabıyla okurlarının takdirini topladı. Fırat’ın kitapları ortaokuldan itibaren tüm öğrencilere, gençlere ve kitapseverlere hitap ediyor. Bu eserlerden “Heybemden Dökülen Öyküler”, “Siyah Şapkalı Adam”, “Mihrinin Hicranı” ve derlemesinde yer aldığı “Cumhuriyetin 100. Yılında İz Bırakan Kalemler” Edebiyat antolojilerinde gördüğü yoğun ilgiden dolayı 2. baskıya geçildiği müjdesini de verdi.

Kitaplarının yoğun ilgi görmesinden dolayı sevinçli olduğunu vurgulayan Fırat; "Günümüzde çok güzel bir okur kitlesi bulunmakta. Her okuduğunu ayrı ayrı değerlendirip irdeleyen okurların eserlerime yoğun ilgi göstermeleri ve beğendikleri yönünde geri dönüş sağlamaları paha biçilemez bir duygu. Şu anda üzerinde çalıştığım macera, polisiye ve mistik romanlarımın hazırlıkları sürüyor. Onları da zamanla okurla buluşturmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu. Kısa zamanda 8 kitaba birden imza atan Fırat, aynı zamanda köşe yazarlığına da devam ediyor. Bir yandan da güfte yazarlığı yaparak güftelerini besteletiyor ve Youtube kanalında yayınlıyor. Sanat alanında çok yönlü olan Ödüllü Yazar ve Şair Betül Fırat’ın gerekse aldığı ödüller gerekse eserleri büyük ilgi topladı. Giderek büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan Fırat, yeni projelerle edebiyata katkı sunmaya devam etmek istediğini bildirdi.

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.