301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 13:00 Bu yazı 4753 kez okundu
 
İŞKUR İŞSİZLERİN İŞ KAPISI OLDU
Hayrettin Önen
 
 

 İş arayanların her dönem en büyük yardımcılarından biri olan İŞKUR yine binlerce kişinin umut kapısı oldu. İş arayan vatandaşların öncelikli olarak başvurduğu yerlerin başında gelen İŞKUR, büyük bir başarıya imza attığı gibi işsizlerin iş kapısı oldu. İŞKUR üzerinden binlerce kişi iş sahibi olurken, binlerce işsiz vatandaş da iş ilanlarını her gün kontrol ediyor. Kısa süreli eğitim ve istihdam modeli olarak adlandırılan Toplum Yararına Programlar Projesi kapsamında özellikle istihdamında zorlanılan engelli, emeklisine az bir süre kalmış ancak iş bulamayan vatandaşlara iş imkanı sağlayan İŞKUR, Batman İl Müdürlüğü program kapsamında binlerce kişiye ekmek kapısı oldu.

İŞKUR’UN HERKESİME SUNACAĞI PROJELERİ VAR

Her işsizin toplum üzerinde bir baskı unsuru olduğunu İŞKUR, her işsize talip olduğunu bu anlamda, işsizlerin kolundan tutup bu projelerle istihdam edebilecek toplumda katma değer üretme, sosyal barış sağlama ve her ihtiyaç olan her alanı destekleme adına her vatandaşı bu projeler içinde değerlendirilme gücüne sahiptir. Yeter ki vatandaşımız İŞKUR’a müracaat etsin. İŞKUR programlarından yararlansın. İŞKUR’un herkese sunacağı bir projesi vardır. Her yıl milyonlarca lira Batman’ın ekonomisine katkıda bulunan İŞKUR gençlere ve kadınlara iş fırsatı oluşturmaya yönelik sosyal projeler üretmeye devam ediyor. İstidam seferberliği merkezı projeler ve açıklanan teşvik paketleri karşılığını buluyor.

BATMAN İŞKUR BÜYÜK BAŞARI YAKALADI

Her yıl toplum yararına programları kapsamında binlerce vatandaşımız işe yerleştiriliyor. İnsanımıza iş bulma imkânı yaratılıyor. Batman’ın birçok kurumunun ihtiyacını temin eden İŞKUR, TYP kapsamında Milli Eğitim, Müftülük, Özel İdare, Orman Müdürlüğü, Valilik, Belediye gibi birçok kurumumuza eleman dağıtmakta ve bu kurumlarımızın başta temizlik olmak üzere birçok ihtiyaçları görülmektedir. TYP kapsamında binlerce vatandaşımıza istidam yaratan İŞKUR büyük bir başarı yakalamış olup Batman halkı için devam etmesi gerekmektedir. Özellikle kurumsal firmaların Batman’a kattığı çok şeyler var. Yeni tekstil firmaların yatırımları insanımıza istidam sağlıyor. İŞKUR, tekstil sektörünün eleman ihtiyacın karşıladıklarını il genelinde 225 firmada 20 bini aşkın insanımıza iş imkânı yaratmıştır.

İŞKUR, işsizleri iş sahibi yapmak için pek çok eğitim düzenliyor. Bu eğitimlerden biri de “İş başı eğitim programı.” Çalışma ve İş Kurumu tarafından işbaşı eğitim programları 18-29 yaş arasında birçok işsiz kişinin işbaşı eğitim kapsamında 6 veya 9 ay işe alındığını birçok farklı kurum ve özel sektöre yerleşmiş olduklarını biliyoruz. İŞKUR, geliştirdiği projeler ile oluşturduğu istihdam başarısını devam ettireceğine inanıyoruz.  İŞKUR bu yıl uygulanan Sosyal Çalışma Programı kapsamında birçok Üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği yeni bir proje uygulamaya koymuştur. Programlar en fazla üç ay süreyle düzenleniyor. Program kapsamında gençler, doğanın korunması, kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında çalışma yapacak. İŞKUR, her dönem TYP kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okulların ve öğrencilerin güvenliğini sağlamak için güvenlik elamanı almaktadır. Vatandaşımıza ekmek kapısı yaratmak için bir çok projeler üreten İŞKUR yine bir çok vatandaşımıza iş imkanı sağlamaktadır.

İŞKUR GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYOR

İŞKUR kurum hizmetleri olan; İş Başı Eğitim Programları, İşe İlk Adım Projesi, İşte Anne Projesi, İlave İstihdam Teşviki gibi Aktif İşgücü Programları ve Kısa Çalışma Ödeneği, İşsizlik Sigortası, Ücret Garanti fonu, meslek eğitim kursları, işbaşı eğitim programları, girişimcilik eğitim programları, kendi işini kurma projesi, çalışanların meslek eğitimleri, toplum yararına programlar ve sosyal çalışma programı kapsamında her vatandaşa iş imkanı yaratılıyor. Vatandaşlarımızın bu projelerden yararlanmaları sağlanıyor. Batman için yoğun bir çalışma sürecine giren İŞKUR Müdürü Besim Eviz, kısa sürede başarılı çalışmalara imza attı.  Geldiği günden bu yana Eviz’in yaptığı istidam yaratmadaki çalışma başarısı ildeki bir çok sorunu çözmüştür. İşverenleri ve işçileri sık sık çalıştıkları yerlerde ziyaret eden Batman İŞKUR Müdürü Besim Eviz yaptığı hizmetlerden vatandaşlar da son derece memnun. İŞKUR Müdürü  Eviz’in etkili bilinmeyen çalışkanlığı ile işlerliğine kavuşuyor olması, bu başarının ana fikridir. Kısacası Batman böyle çalışkan bürokratları ile çok daha iyi yerlere gelecek, geleceğe olan umudunu her daim muhafaza edecektir. Saygılarımla.

 
Etiketler: , İŞKUR, İŞSİZLERİN, İŞ, KAPISI, OLDU,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.06.2020
Bugün
11° - 30°
Cuma
10° - 31°
Cumartesi
12° - 33°
Batman

Güncelleme: 04.06.2020
İmsak
03:01
Sabah
04:47
Öğle
12:19
İkindi
16:12
Akşam
19:41
Yatsı
21:19
Arşiv Arama
Haber Yazılımı