Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 14:28 Bu haber 1216 kez okundu
 
Yenişehir'de konutlar yükselişte
Batman Üniversitesi Kampüsü ve Güney Çevre Yolu, Yenişehir bölgesi yeni yaşam alanında müteahhitler konut yapımlarını hızlandırdı.
Yaşam Haberi


                                         “KENTİN EN PRESTİJLİ BÖLGESİ OLACAK”

Kentin en havadar yeri olan Yenişehir  bölgesinde, TOKİ konutlarının ardından, Emekli TOKİ'lerin de bölgeye hareket kazandırmasının ardından  müteahhitler  altı aydan beri inşaatlarına başladıkları binalara her gün yenilerini ekliyorlar. Yeni imar alanı olan bölgede yüzde 25 ve 10 yapılar katlı ardı ardına yapılmakta. Batman'ın bazı bölgelerinde yeni açılan inşaatlarda aynı metrajlardaki dairelerin fiyat ağırlığı  600 ila 700 bin TL iken Yenişehir'deki  daire ise fiyatları 240 ila 260 bin TL arasında değişiyor.

İmara açılan yeni bölgede alt yapı çalışmalarının yapıldığını elektrik, su ve doğalgazın bölgeye geldiğini  belirten müteahhitler yakın zamanda  Yenişehir'in kentin en prestijli bölgesi haline döneceğini söylediler. Şu ana kadar Mefa Point İnşaat, Yüksel Yapı, Künkül İnşaat'ın yaptığı binaların bazı blokları bitme aşamasında olduğu ve kısa sürede vatandaşların evlerine taşınacağı belirtildi.  Mefa inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kaçmaz, ''Yaklaşık 6 ay önce 4 bloktan oluşan ve 3 daire üzeri yaptığımız dairelerin bazılarında ince işlerini tamamlamak  üzereyiz. Farklı zamanlarda başlattığımız etapların bitimleri farklı zamanlarda olacak. Sitelerimizi yaşanabilir, güvenli ve sosyal donatılı bir şeklide vatandaşlarımıza hazırlamanın sevincini yaşıyoruz'' dedi. 

                                                       “EN HAVADAR  BÖLGEDEYİZ”

Uzun zamandan beri Batman'da  müteahhitlik yapan Arif Yüksel, Yenişehir bölgesinin çok yakın zamanda kentin en güzel yaşam alanı olacağını belirtti. Yüksel, “7 ay önce başladığımız birinci etap sitemizin yapımı sürerken ikinci sitemizin de temelini açtık. Dairelerimiz son derece modern olacak. Bu bölge  konum itibariyle sağlam bir zemine sahip. Kentin en yüksek konumuna sahip Yenişehir  bölgesinde  yeşil alanlara ağırlık vermekteyiz. Bunun yanı sıra  imar kapsamında sağlık hizmetleri ve eğitim kurumlarına da belli alanlar ayrılmış durumda. Çok yakın bir zamanda bu bölge kentin en prestijli ve tercih edilen alanı olacak'' diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yenişehir'de, konutlar, yükselişte, , , , , , , , ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 08.08.2020
Bugün
19° - 41°
Pazar
20° - 41°
Pazartesi
18° - 41°
Batman

Güncelleme: 08.08.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:17
Öğle
12:26
İkindi
16:14
Akşam
19:26
Yatsı
20:53
Arşiv Arama
Haber Yazılımı