Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 11:47 Bu haber 648 kez okundu
 
Yapı denetim firmaları belediyedeydi
Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’da inşaat sektörüyle uğraşan yapı denetim firmalarıyla bir araya geldi.
Gündem Haberi


Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batman’da inşaat sektörüyle uğraşan yapı denetim firmalarıyla bir araya geldi. Kentin farklı noktalarında ruhsatsız, imar ve yapı izni bulunmayan, kaçak kazı yapan bina sahiplerine gerekli cezai işlemlerin başlatıldığını ifade eden Batman Belediyesi Eş Başkanları, yapı denetim firma sahiplerine yapılacak bina öncesi çalışmalarda Batman Belediyesi ile müşterek çalışılması gerektiğini söyledi. Batman Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekiplerin mesai saati gözetmeksizin sürekli denetimlerde bulunduğunu dile getiren Eş Başkanlar, kent kültürünü içerisinde barındıran, depreme dayanıklı, sağlıklı binaların yapılabilmesi için yapı denetim firmalarının belediyemiz yapı kontrol müdürlüğü ekipleriyle birlikte çalışılması gerektiğini kaydetti.

Yapı Denetim Firma sorumlularıyla yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Nevzat Nemcik, Belediye Meclis üyeleri ve Yapı Kontrol Müdürü Abdulkadir Yılmaz da katıldı. Yapılan toplantıda, mücavir alan içinde kaçak kazı yapan iş makinesi ve hafriyatçıların cezai işlemlere maruz kalmamaları ve mağdur olmamaları için gerekli yasal izinlerin alınması gerektiği hatırlatıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yapı, denetim, firmaları, belediyedeydi,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
18° - 40°
Salı
17° - 38°
Çarşamba
15° - 38°
Batman

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
03:45
Sabah
05:18
Öğle
12:26
İkindi
16:14
Akşam
19:25
Yatsı
20:51
Arşiv Arama
Haber Yazılımı