301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ocak 2019 - Pazartesi 14:34 Bu haber 559 kez okundu
 
Üniversite öğrencileri sorunlarını anlattı
Batman Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir heyet, yaşadıkları sorun ve sıkıntıların çözüme kavuşması için HÜDA PAR'dan destek talebinde bulundu.
Yaşam Haberi


 HÜDA PAR Batman İl Başkanlığında öğrenci heyetini HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz ve il yöneticileri karşıladı. Batman Üniversitesi öğrencileri adına konuşan Osman Demir, kampüs içerisinde öğrencilerin yaşadıkları sorun ve sıkıntıları anlattı. Daha önce de bir takım sorunların çözüme kavuşması için HÜDA PAR’ı ziyaret ettiklerini, o ziyaretlerinin ardından HÜDA PAR yetkililerinin girişimleriyle sorunlarının giderildiğini ifade eden Demir, HÜDA PAR’a teşekkür ettiklerini kaydetti.

“MESCİT SIKINTIMIZ VAR”

Bazı sorunlarının hâlâ devam ettiğini söyleyen Demir, “Kalan sıkıntılarımızın giderilmesi doğrultusunda tekrar bir ziyaret talebinde bulunduk. Bazı sıkıntılarımız vardı halloldu. Ama şu anda mescit sıkıntımız var.  Gayr-ı meşru ilişkiler yaşanıyor. Bizler de inançlı öğrenciler olarak bunların yaşanmasını istemiyoruz, önüne geçilmesini istiyoruz. Bu tür ahlaksızlık sergileyen öğrencilere ciddi bir yaptırım uygulanmasını istiyoruz. Bu tür ahlaksızlığın önüne geçilmediği takdirde bu daha da artacaktır” diye konuştu.

“CAMİ İNŞAATININ TAMAMLANMASINI İSTİYORUZ”

Batı Raman Kampüsü içerisindeki caminin tamamlanmasını istediklerini aktaran Demir, “2 yıldan beri Batman Üniversitesinde okumaktayım. Geldiğimde cami inşaatı hangi haldeyse şu anda da aynı düzeyde, hiçbir gelişme yok. Belki bir çivi dahi çakılmamıştır. Kampüsümüzün içerisinde 2-3 yeni bina yapılmaya başlandı. Bu dönem başlanmasına rağmen binalar bitmek üzere. Cami inşaatı neden tamamlanmıyor? Bu inşaatlar tamamlanabiliyorsa caminin de bir an önce bitirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“BAYAN MESCİDİ DE ÇOK DAR”

Demir, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bize gelen şikâyetlere göre bayan mescidinde de aynı sıkıntı var. Onların mescidi de çok dar. Onlar da mescitlerinin genişletilmesini istiyorlar. Daha önceki ziyaretimizin netice vermesi sebebiyle bir kez daha HÜDA PAR’ı ziyaret ettik. İnşallah bu sorun ve sıkıntılarımız da ortadan kalkar. Üniversitemizin daha güzel, daha yaşanabilir bir hal almasını istiyoruz.”

“CAMİNİN BİTİRİLMESİ GEREKİR”

Öğrencilerin sorun ve sıkıntılarını dinleyen HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, öğrencilerin yaşadığı sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade etti. Durmaz, “Biz siyasilerin üzerine düşen, toplumun yaşadıkları sorunları gündeme getirip bunun çözümünün sağlanabilmesi adına girişimlerde bulunmaktır. Bugün toplumumuzun birçok kesiminin yaşadığı sıkıntılar vardır. Üniversitede de öğrenci kardeşlerimizin yaşadığı bazı problemler var. İnançlı öğrenciler olarak istediğiniz talepler çok doğal. Şu an Batman Üniversitesinde cami 2 yıldan bu yana yapılmış ancak tamamen bitirilmemiş. Caminin bitirilmesi gereklidir. Caminin bitirilmesi için bizlerde yetkililerle görüşmeler gerçekleştireceğiz. Öğrenci kardeşlerimiz Fakülteler içinde bulunan mescitlerin küçüklüğünden söz ettiler. Bu konuda olması gereken mescitlerimizin biraz daha büyütülmesi, öğrenci kardeşlerimizin rahatça ibadetlerini yapabilmelerinin olanaklarının oluşturulması gerekir. Bu konuda da inşallah gerekli girişimlerde bulunacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Üniversite, öğrencileri, sorunlarını, anlattı,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Kuvvetli Sağanak
Güncelleme: 28.03.2020
Bugün
- 15°
Pazar
- 15°
Pazartesi
- 15°
Batman

Güncelleme: 28.03.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı