Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 19:18 Bu haber 980 kez okundu
 
‘Şiddete karşı yürüyeceğiz’
25 Kasım kadına şiddet mücadelesi günü hazırlıkları düzenleyen TJA ve Batman HDP kadın meclisleri kadınları alanlara davet etti.
Yaşam Haberi


25 Kasım kadına şiddet  mücadelesi günü hazırlıkları düzenleyen TJA ve Batman HDP kadın meclisleri kadınları alanlara davet etti. Düzenlenen programlar dahilinde Batman'daki basın kuruluşlarını ziyaret eden HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran,  PM Üyesi Nurten Üzümcü, HDP İl Eş Başkanı Gülcemal Erdinç ve TJA yöneticisi Ezel Aydın gazetemizi ziyaret etti. İl Başkanı  Gülcemal Erdinç; 25 Kasım’da yapacakları etkinlik için resmi başvurularını yaptıklarını, kararın olumlu olacağını dilediklerini ve 25 Kasım günü saat 13.00 te Atatürk parkı önünde başlayacak etkinliğe görüş ve partisi ne olursa olsun  tüm kadınları beklediklerini, şiddete ve kadın cinayetlerine karşı tek yumruk olmak için bir arada olmak zorunda olduklarını söyledi.

“VALİLİK’TEN ŞİDDET BEKLEMİYORUZ”

Batman HDP Milletvekili Ayşe Acar Başaran; "Bölgemiz ve tüm ülkede kadına şiddet ve cinayetlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.  Bu yönetimin de eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Yetersiz kanunların arkasına sığınan bir süre sonra serbest kalmakta. Toplum kadının özgür olmasıyla özgür olur. 25 Kasım’da ideolojiden uzak  bir yürüyüşle meydanlarda olacağız. Yürüyüş için Batman Valiliği’ne resmi başvurumuz var. Şiddete karşı mücadele günümüzde Valilik’ten kadınlara karşı  şiddet verilmesini istemiyoruz ve iznin verilmesini bekliyoruz " dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Şiddete, karşı, yürüyeceğiz’ ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 03.08.2020
Bugün
17° - 39°
Salı
19° - 39°
Çarşamba
20° - 39°
Batman

Güncelleme: 03.08.2020
İmsak
03:37
Sabah
05:13
Öğle
12:27
İkindi
16:16
Akşam
19:31
Yatsı
21:00
Arşiv Arama
Haber Yazılımı