301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:02 Bu haber 430 kez okundu
 
Semt poliklinikleri açılıyor
Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.
Gündem Haberi


Batman İl Sağlık Müdürlüğü yakın bir zamanda semt poliklinikleri açacak. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri Batman’da bir ilkin de başlangıcı olacak.

“YOĞUNLUK AZALACAK”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, “Batman İl merkezinde hizmet vermekte olan Batman Bölge Devlet Hastanesi, Batman Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yoğun olan mevcut hasta yükünü azaltmak, sağlık hizmetine erişimi kolaylaştırmak, poliklinik sayılarını arttırmak,  müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimizde modern ve kaliteli hizmet anlayışı içinde sağlık hizmeti sunumunun daha dengeli, ihtiyacı giderecek dağılımın sağlanması amacı ile il merkezinde 2 semt polikliniğini yakın bir zamanda hizmete açmayı planlamaktayız. Yapımı tamamlanmak üzere olan semt poliklinikleri en modern şekilde dizayn edilmektedir” dedi. Hizmete girecek olan semt polikliniklerinin özelliklerine ilişkin Müdür Pamukçu, “Batman Bölge Devlet Hastanesine Bağlı Bayındır Semt Polikliniği’ Bayındır Aile Sağlığı Merkezinde hizmet verecek olup, Dâhiliye, Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları Polikliniği ile Radyoloji ve Ultrason bölümlerinden ibaret olacaktır. 26 personelle hizmet verecek olan Bayındır Mahallesi Semt Polikliniğinde röntgen ve göz muayene cihazı ile kan alma birimi, acil müdahale odası, ultrason ve pansuman odaları mevcut bulunacaktır”  diye konuştu. Pamukçu, açılacak ikici semt polikliniği ile ilgili ise şunu söyledi, “Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Bağlı GAP Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ise, GAP Aile Sağlığı Merkezinin 3.katında hizmete açılacaktır. 50 personel ile hizmet verecek olan ADSM Semt polikliniğinde hizmet verecek olan birimlerde 20 adet Diş Üniti, 1 Hasta Kabul Deski, 2 Adet Röntgen Odası (Periapikal ve Panoramik), 1 Protez Laboratuvarı, 1 Vezne Odası ve Yemekhane bulunacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Semt, poliklinikleri, açılıyor, ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
20° - 41°
Cuma
19° - 40°
Cumartesi
18° - 39°
Batman

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:33
Sabah
05:12
Öğle
12:29
İkindi
16:17
Akşam
19:35
Yatsı
21:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı