301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 15:21 Bu haber 416 kez okundu
 
SAĞLIKTA ŞİDDETE TEPKİ
Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı. Pamukçu, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz” dedi.
Haberi


Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı. Pamukçu, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz” dedi. Sağlık personelinin darp edilmesini kınayan Pamukçu, “Malumunuz sağlık çalışanları, uzun ve çok meşakkatli bir eğitim süreci sonrasında, hastalara şifa vermek amacı ile gece-gündüz ayırmaksızın kesintisiz bir şekilde mesleklerini büyük özveri ile yerine getirmektedirler. Halkımızın sağlık çalışanlarına dönük duyarlı tutumu sayesinde şiddet olaylarının ilimizde daha sınırlı düzeyde kalması bizleri sevindirmekteyken, son günlerde bu tablonun bozulmasına yönelik yaşanan gelişmeler bizleri derinden üzmüştür. 26.07.2019 tarihinde Bölge Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniğinde görevi başında bulunan 5 hemşire hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır. İkinci bir şiddet olayı da 28.07.2019 tarihinde yaşandı. Acil ve yataklı servisler önünde görevi başında bulunan güvenlik görevlisi hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Sağlıkta şiddetin  aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylem olduğunu ifade eden Müdür Pamukçu, şöyle devam etti : “Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Hukuk sistemimizde şikâyete konu durumların iletilebileceği kanallar ve merciler belirlenmiş ve aktif olarak işlemektedir. Ancak bu yollara başvurmak yerine şiddet gibi yollara tevessül edenler için tüm hukuki yolları kullanacağımızın bilinmesini isteriz. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini gerçekleştirmek için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Başkalarının hayatlarını kurtarmak ve sancılarını dindirmekten başka uğraşı olmayan sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakârlık içinde çalışıyorlarken, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmaları kabul edilemez bir durumdur. Şifa veren ellerin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, bizleri ve çalışanlarımızı derinden üzen bir durumdur. Sağlıkta şiddeti, kimden ve nereden gelirse gelsin kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalan, saldırıya uğrayan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun diyor, İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalışanlarımızın yanında olduğumuzu, olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve halkımızın konuyla ilgili desteklerini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAĞLIKTA, ŞİDDETE, TEPKİ ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
20° - 41°
Cuma
19° - 40°
Cumartesi
18° - 39°
Batman

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:33
Sabah
05:12
Öğle
12:29
İkindi
16:17
Akşam
19:35
Yatsı
21:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı