301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:13 Bu haber 502 kez okundu
 
‘Okullarda hijyen kurallarına dikkat edilmeli’
Okullarda hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Batman SAĞ-ÇEV Başkanı Sıtkı Güneş, öğrencilere, kendilerini güvende hissedecekleri ortamın oluşturulması gerektiğini söyledi.
Gündem Haberi


Okullarda hijyen kurallarına dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden Güneş, öğrencilere, kendilerini güvende hissedecekleri ortamın oluşturulması gerektiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu. Özellikle kantinlerin temizliğine, burada satılacak yiyecek ve içeceklere azami ölçüde dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Güneş, buna yönelik kontrollerin sıklıkla yapılması gerektiğini kaydetti. Okul çevrelerinde güvenliğin üst seviyeye çıkarılmasının, eğitim süreci boyunca önem arz ettiğini dile getiren Güneş, güvenlik kuvvetlerinin uyuşturucu satıcılarına karşı etkin bir mücadele yürütmesi gerektiğini belirtti. 2019-2020 yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olması temennisinde bulunan Güneş, “Okulların açılmasından dolayı idarecilerin, velilerin ve kolluk kuvvetlerinin bazı hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekir. Öğrenciler zamanında yatıp zamanında kalkmalı, ders çalışma saatleri olmalı, bilgisayar, tablet ve telefon konusunda dikkatli olmalıdırlar. Velilerden isteğimiz, çocuklarının durumlarını sürekli öğretmenlerinden sormaları ve bunu çocuklarına htirmeleridir. Çantalarını ve ödevlerini kontrol etsinler. Kimlerle arkadaşlık ettiklerini devamlı kontrol etsinler” dedi.

“KANTİNLER KONTROL EDİLMELİ”

Okullarda hijyene dikkat edilip öğrencilerin kendilerini güvende hissedecek ortamın oluşturulması gerektiğini söyleyen Güneş, konuşmasına şöyle devam etti, “Geleceğin teminatı olan çocukların sağlıklı ve güvenli bir eğitim sürdürebilmeleri için okullarda her türlü tedbirin alınması gerekir. Özellikle okul kantinlerinin içi, lavaboları, gıda malzemeleri, temizlik ile hijyene dikkat edip etmedikleri kontrol edilmelidir. Okulların içerisinde ve dışarıda üst seviyede güvenlik tedbirlerinin alınması gerekir. Okullara giren kişilerin kayıtları alınıp, ziyaretçi kayıt kartları kendilerine verilmelidir. Okul etrafında en az bir kilometreyi görecek şekilde kameralar takılmalıdır ki, olumsuz kişiler fark edilip bunlar yetkililere bildirilmelidir. Seyyar satıcı ve okulların etrafında bulunan büfelerin düzenli bir şekilde kontrol edilmesi, sağlıksız ürünlerin satılmamasına özen gösterilmelidir. Öte yandan kolluk kuvvetlerinin uyuşturucu ile mücadelede çok etkin rol alması gerekir. Okulların etrafında sürekli polis devriyesi atılmalı, şüpheli şahıslara dikkat edilmelidir” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Okullarda, hijyen, kurallarına, dikkat, edilmeli’ ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Hafif Yağmur
Güncelleme: 23.01.2020
Bugün
-4° -
Cuma
-2° -
Cumartesi
-7° -
Batman

Güncelleme: 23.01.2020
İmsak
05:55
Sabah
07:20
Öğle
12:32
İkindi
15:12
Akşam
17:34
Yatsı
18:54
Arşiv Arama
Haber Yazılımı