301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 14:37 Bu haber 1005 kez okundu
 
KÜTÜPHANEYE RAĞBET
45 Binden fazla kaynağı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, Batman İl Halk Kütüphanesi öğrencilerin yoğun ilgisini görüyor.
Yaşam Haberi


KÜTÜPHANENİN İMKANLARDAN FAYDALANIYORLAR

Her gün sabah erken saatlerde öğrenciler kütüphane önünde uzun kuyruklar oluşturarak kitap ödünç alıyor ya da kitaplarını yanlarında getirip kütüphane de derslerini çalışıp kitap okuyorlar. Kütüphane de uzun saatler ders çalışan öğrencilerin çoğunluğunu lise çağındakiler oluşturuyor. Öğrenciler, üniversitede istedikleri bölümleri kazanmak için Kütüphanenin sağladığı imkanlardan faydalanıyorlar. İl Halk Kütüphanesi, seminerler düzenleyerek çeşitli bölümlerden , meslek gruplarından uzmanlar getirerek öğrenciler ile yüz yüze sohbet ettiriyor, öğrencilerin meslek seçiminde faydalı olmaya çalışıyorlar. Üyelerine 45 binden fazla kitap ile hizmet veren İl Halk Kütüphanesi ayrıca 350’den fazla süreli yayın ile de okuyucularına imkan sağlıyor. Kütüphane de bilgisayar bölümü ile görme engelli vatandaşlar için kaynaklar mevcut.

ILGAR, “ERKEN SAATTE GELİP DERSLERİNİ ÇALIŞIYORLAR”

Batman Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki 45 binden fazla kitabın bulunduğu İl Halk Kütüphanesi öğrencilerin akınına uğruyor. Bünyelerindeki kütüphanelere öğrencilerin akın ettiğini belirten İl Halk Kütüphanesi Müdürü Derya Ilgar, “Saat 07.00’den itibaren öğrenciler kütüphane önünde kuyruklar oluşturmaya başlıyor. Öğrenciler erken saatte gelip derslerini çalışıyor, kitap okuyor. Kimisi de kitabını alıp evinde okuyor. 45 binden fazla kitap, 1000’den fazla da görsel yayınla hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

YILMAZ, “KÜTÜPHANEYE BAĞLI 42 BİN ÜYE VAR”

İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı M. Emin Yılmaz, “İl Halk Kütüphanesi olarak bünyemizde görme engelli kaynaklar için hem sesli kaynaklar, hem de Braille alfabesi ile yazılmış kaynaklar mevcut. Ayrıca bilgisayarlı odalarımıza gelenler  araştırmalarını yapıp, öğrenebiliyorlar. İl Halk Kütüphanesi’ne bağlı 42 bin üye mevcuttur. Ayrıca Kütüphane’nin çalışma saatlerini ilk olarak sabah 08.00’den 22.00’ye kadar getirerek öğrencilerin daha fazla faydalanmasını sağladık.” İl Halk Kütüphane Şube sorumlusu, Sıddık Türker ise, “Buraya gelen insanlar kendilerini evinde gibi hsin diye her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Sınavlara hazırlanan öğrenciler dahil insanların kütüphane alışkanlığı edinmesi, sevmesi bundan dolayıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KÜTÜPHANEYE, RAĞBET,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.10.2019
Bugün
- 27°
Cumartesi
- 30°
Pazar
- 31°
Batman

Güncelleme: 18.10.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:18
Öğle
12:06
İkindi
15:13
Akşam
17:44
Yatsı
18:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı