301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2019 - Pazar 14:42 Bu haber 397 kez okundu
 
Kur’anı hatmeden miniklere taç giydirildi
Altın Çocuk Bahçesi'nde Kur'an eğitimi alan 4-6 yaş arası 32 çocuğa Kur'an-ı Kerim'i hatmettikleri için diploma verilerek taç giydirildi.
Gündem Haberi


Altın Çocuk Bahçesi'nde Kur'an eğitimi alan 4-6 yaş arası 32 çocuğa Kur'an-ı Kerim'i hatmettikleri için diploma verilerek taç giydirildi. Mustazaflar Cemiyeti Batman Şubesi bünyesinde açılan Altın Çocuk Bahçesi'ndeki 4-6 yaş arası 32 çocuğa Kur'an-ı Kerim'i hatmettikleri için yılsonu merasimi düzenlenerek diplomaları verildi, taç giydirildi. Aileler tarafından yoğun ilgi gösterilen program minik kız öğrencinin okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Altın Çocuk Bahçesi İdarecisi Serpil Zariç, dünya yaşlandıkça gençleşen tek şeyin Kur'an-ı Kerim olduğunu söyledi. Eğitimlerin temelinde Kur'an olduğunu aktaran Zariç, "Kur'an öyle bir nurdur ki asla söndürülemez. İşte, buna binaen ne mutlu o insanlara ki eğitimlerinin temeline Kur'an-ı almışlardır. Toplumun ihyası her ne kadar Kur'an ise de bunun yürüyen kısmı elbette insandır. İnsanlığın geleceği, yarınları da muhakkak ki bugünün çocuklarıdır. Anneyi eğitmekten almış, çocuğu da fıtri eğitimden koparmış hiçbir toplum asla ihya olmaz ve yıkılmaya da mahkûmdur" dedi.

HADİS GÖSTERİMİ YAPILDI

Anne ve babanın evladına bırakacağı en büyük hediyenin, mirasın güzel terbiye olduğunu vurgulayan Zariç, "Gençlerin enerjisi ve yaşlıların tecrübesinden istifade etmeyen toplumlar ilerleyemezler' veciz sözünün temeli olup yarınlarımız olan minik yavrularımıza önem vermeli, kendilerine 7 yaşından sonra namazı telkin etmeli, 7 ile 15 yaş arasında iken kendileri ile arkadaş olmalıyız. 15 yaşından sonra da onlar ile istişare edebilecek kadar çocuklarımızla bir bütün ile iletişim halinde olmalıyız" diye konuştu. Minik öğrencilerin oynadığı ve Peygamberimizin vasıflarının konu alındığı skeçler sonrası, Kâbe maketinin etrafında dönen minik öğrenciler tarafından hadis gösterimi yapıldı. Minik öğrenciler tarafından okunan ilahi ve yapılan gösteriler sonrası son olarak hadisler ve bazı süreler okundu, hatim duası yapıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kur’anı, hatmeden, miniklere, taç, giydirildi ,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 17.09.2019
Bugün
14° - 27°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
16° - 30°
Batman

Güncelleme: 17.09.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:24
Öğle
12:50
İkindi
16:18
Akşam
19:04
Yatsı
20:23
Arşiv Arama
Haber Yazılımı