Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 17:20 Bu haber 499 kez okundu
 
‘İşsizlik had safhada’
DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci ve Hasankeyf ilçe Başkanı M. Emin Bulut, antik kentte vatandaşlarla bir araya geldi ve esnaf ziyaretinde bulundu.
Gündem Haberi


DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci ve Hasankeyf ilçe Başkanı M. Emin Bulut, antik kentte vatandaşlarla bir araya geldi ve esnaf ziyaretinde bulundu.

DEVA’DAN HASANKEYF ÇIKARMASI

Yeni Hasankeyf yerleşkesinde bulunan çarşı esnafının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Bölgemizin hatta dünyanın en önemli duraklarından biri olan Hasankeyf ilçemizdeki sorunları yerinde tespit etmek ve vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak yol haritamızı şekillendirmek amacıyla ilçemize geldik. Hasankeyf’te gördüğümüz manzara ile ülkemizin 4 bir yanındaki manzara arasında neredeyse hiçbir fark yok. İşsizlik had safhada, insanlar büyük bir karamsarlık içerisinde. Covid nedeniyle esnaf zaten kirasını ödeyecek durumda değil. İlçeye yeni yapılan 800 konut ise hiçbir ihtiyacı tam olarak karşılamıyor. Büyük altyapı sorunları halen devam ediyor. Eski yerleşkede bulunan ve Hasankeyf’in gerçek sahiplerinden olan 550 vatandaş ise büyük oranda mağdur edildi ve hiçbir şekilde sorunları ile ilgilenilmiyor. Turizm başta olmak üzere, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan çok büyük bir potansiyel içeren güzide ilçemizin sorunlarının çözümüne yönelik geniş bir rapor hazırlayacağız ve bu raporu tüm paydaşlar ile paylaşacağız. Hedefimiz Hasankeyf’in yeniden medeniyetin beşiği olması ve bu topraklarda yaşayan her vatandaşın geleceğe umutla bakmasıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘İşsizlik, had, safhada’,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı