301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 15:46 Bu haber 584 kez okundu
 
‘İsraf geleceğimizi tehdit ediyor’
İsrafın geleceğimizi tehdit eder boyuta ulaştığını belirten İttihadul Ulema Genel Başkanı Molla Enver Kılıçarslan, devletin de, vatandaşın da israftan vazgeçmesini istedi.
Yaşam Haberi


Kılıçarslan, israfın şeytandan olduğunu, hem devletin hem de vatandaşın israf konusunda duyarlı olması gerektiğini belirterek, milyonlarca yoksulun evine ekmek götüremediği bir ortamda ekmeği ve yapılan yemeği çöpe atmanın Allah’ı gazaplandıracağını söyledi.

" HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR”

Ekmekte, yapılan yemekte, telefon ve benzeri eşyada, elbise ve arabada, ev alımında, ev eşyalarında, düğünlerde kısacası her şeyde israftan kaçınılması çağrısı yapan Kılıçarslan, "Herkese görev düşüyor. Muhtaçlarımız varken, fakir insanlar varken harcamalarımızda lüks ve israfa kaçarsak bu durum Allah’ı üzer. Bu konuda en büyük görevin devlete düştüğünü düşünüyorum. Devlet de israftan vazgeçmeli. Devlet israftan vazgeçerse halk da kendine çeki düzen verir" dedi.

"DEVLET ÖNCE BU İSRAFTAN VAZGEÇMELİ”

Ülkemizde israfın büyüğünü devletin yaptığını vurgulayan Kılıçarslan, "Devletin tüm kurumlarında israf var, meclisin de bile var. Halkın yarısından fazlasının yoksul sayıldığı bir ülkede devlet halkın parasıyla, halktan aldığı vergilerle her yerde lüks kamu binaları yapıyor. Yapılan kamu binalarının, alınan makam araçlarının, harcanan paranın haddi hesabı yok. Devlet önce bu israftan vazgeçmeli, sonra vatandaşını bu konuda bilinçlendirmeli." ifadelerini kullandı.

"EKMEK PARASI OLMAYANLAR VAR"

Bugün Batman’da ekmek parası olmayan, evine ekmek götüremeyen insanların olduğunu aktaran Kılıçarsalan, Batman halkını da israf konusunda uyararak, şunları söyledi: "Bazen insanlar geliyorlar, evlerine ekmek götürecek paralarının olmadığını söyleyip yardım talebinde bulunuyorlar. Bu durumda olan binlerce kardeşimiz var. Biz kalkıp israf yaparsak, yemeğimizin yarısını, aldığımız ekmeği çöpe atarsak, diğer konularda israftan kaçınmazsak Allah’a nasıl hesap vereceğiz? Bize yakışır mı bu durum?"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘İsraf, geleceğimizi, tehdit, ediyor’,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Kuvvetli Sağanak
Güncelleme: 28.03.2020
Bugün
- 15°
Pazar
- 15°
Pazartesi
- 15°
Batman

Güncelleme: 28.03.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı