301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 11:26 Bu haber 430 kez okundu
 
‘Hindistan zulmüne karşı sesimizi yükseltmeliyiz’
Hindistan yönetiminin işgali altında bulundurduğu Keşmir'e yönelik şiddet ve katliam politikasına tepki gösteren Akademisyen Davut Okçu, İslam ümmetini zulme karşı sesini yükseltmeye çağırdı.
Gündem Haberi


Hindistan yönetiminin işgali altında bulundurduğu Keşmir'e yönelik şiddet ve katliam politikasına tepki gösteren Akademisyen Davut Okçu, İslam ümmetini zulme karşı sesini yükseltmeye çağırdı. Onlarca yıldır Jammu Keşmir bölgesini işgali altında bulunduran emperyalist Hindistan yönetimi İslam ümmetinin, Müslüman devletlerin dağınıklığından, güçsüzlüğünden yararlanarak oradaki Müslümanlara yönelik zulüm ve baskı politikalarını artırdı. Birleşmiş Milletlerin kararlarını, uluslararası hukuku hiçe sayan zalim Hindu devleti, Jammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırarak ve Keşmir bölgesine on binlerce paralı asker yığarak Müslümanlara yönelik katliamlara hazırlık yapıyor. Hindistan'a yönelik İslam ümmetine ve Müslüman devletlere çağrı yapan Akademisyen Davut Okçu, tepki verilmemesi halinde Keşmir'de büyük katliamların yaşanabileceğini belirtti. Okçu, oradaki Müslümanların zulüm görmemesi için ümmetin ve İslam devletlerinin seslerini yükseltmelerini istedi. Hindistan-Pakistan arasındaki gerginliğin emperyalist İngiltere'nin fitne politikalarından kaynaklı olduğuna işaret eden Okçu, "Günümüzde dünyanın en fazla üstünde durduğu konulardan biri Hindistan-Pakistan gerginliğidir. Çünkü ikisi de nükleer silaha sahip iki devlettir. Yaklaşık 60 yıldır aralarında problem var. İkisi de eskiden İngiltere'nin birer vilayetiydi. İngiltere buralardan çekilince problemli olarak çekildi. Daha sonra nüfusunun büyük bir kısmı Müslüman olmasına rağmen Jammu ve Keşmir bölgesi Pakistan'a değil Hindistan'a bağlandı. Bu o zaman da bir rahatsızlık oluşturdu, o rahatsızlık günümüze kadar devam ediyor." dedi.

“ÜLKELER DÜZEYİNDE BİR TEPKİ OLMADI"

Hindistan hükümetinin Müslümanların dağınıklığını fırsat bilerek zulmünü sürdürdüğünü vurgulayan Okçu, "Günümüzde İslam ülkelerinin birbirleriyle olan problemleri nedeniyle Hindistan, Müslümanların bu zaafını fırsat bilerek Jammu ve Keşmir bölgesinin özerk yapısını sonlandırdığını ve direkt olarak Hindistan'a bağladığını ilan eden bir meclis kararı çıkardı. Bu, bütün dünyadaki Müslümanları rahatsız etti. Ama maalesef ülkeler düzeyinde henüz bir tepkimiz olmadı. Özellikle petrol üreten Arap ülkelerinin herhangi bir tepkisi olmadı. Şunun için petrol üreten diyorum; Hindistan'ın kendi petrolü, doğalgazı yok. Yakıt, enerji konusunda tamamen Arap ülkelerine bağlı. Buna rağmen karşısında bunu kullanacak, Hindistan'a karşı kullanabilecek bir güç de olmadığı için böyle bir eylemde bulundu." diye konuştu.

"MÜSLÜMANLARA KARŞI İŞBİRLİĞİ İÇİNDELER”

Konuşmasının devamında Okçu, şunları söyledi: "Bunu fırsat bilen İsrail de hemen Hindistan'ın yanında yerini aldı. Özellikle son zamanlarda İsrail ve bazı Arap ülkelerinin çok sıkı ilişkisi var. Hatta Müslümanlara karşı işbirliği içindeler. Bunlardan birisi Birleşik Arap Emirlikleri ve israil Ortadoğu üzerinde müşterek bir takım casusluk faaliyetleri yapmaktadırlar. İsrail bunu fırsat bildi ve şu anda Hindistan devletiyle Müslümanlara karşı işbirliği içerisindedir"

"MUTLAKA SESİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ"

Tüm Müslümanları zulme karşı ortak ses vermeye çağıran Okçu, "Burada Müslüman haklara, devletlere çok önemli görevler düşmektedir. Çünkü en son 900 bin civarında Hint askerini, Hint hükümeti Jammu ve Keşmir bölgesine havale etti. Niyeti, herhangi bir başkaldırı ve bir rahatsızlık olursa şiddet uygulamaktır. Yıllardan beri zaten şiddet uyguluyordu, önümüzdeki günlerde bu şiddetin artarak devam edeceğini görüyoruz. Hem basına hem de Müslümanlara fert fert ve devletler düzeyinde çok büyük görevler düşüyor. Madem Müslümanlar bir vücudun azaları, uzuvları gibidir, o halde oradaki Müslümanların Hindistan zulmünden zarar görmemesi için mutlaka sesimizi yükseltmeli ve tepki göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Hindistan, zulmüne, karşı, sesimizi, yükseltmeliyiz’ ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 23.09.2019
Bugün
- 23°
Salı
- 26°
Çarşamba
14° - 23°
Batman

Güncelleme: 23.09.2019
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı