Haber Detayı
09 Ocak 2021 - Cumartesi 11:31 Bu haber 880 kez okundu
 
Hasankeyf’te demonstrasyon sahası yapılıyor
İl Özel İdaresi, Tarım İl Müdürlüğü ve Hasankeyf Kaymakamlığı koordinesinde yaklaşık 70 dekarlık alanda tarımsal deneme ve demonstrasyon alanı oluşturuluyor.
Yaşam Haberi


İl Özel İdaresi, Tarım İl Müdürlüğü ve Hasankeyf  Kaymakamlığı koordinesinde yaklaşık 70 dekarlık alanda tarımsal deneme ve demonstrasyon alanı oluşturuluyor. Proje içerisinde; 3 dekar çardak sistemli bağ tesisi, 3 dekar Trabzon hurması bahçesi, 4 dekar nar bahçesi, 5 dekar incir bahçesi, 8 dekar fıstık bahçesi, 5 dekar lavanta ve hoş kokulu bitkiler bahçesi, 1 dekar sera tesisi, sulama kuyusu sondajı, dalgıç tesisi kurulumu, sulama havuzu yapımı, 50 metreküp su kuyusu hattı, arazi teraslama ve berkitme yol çalışması 400 metre, trafo tesisatı, çevre aydınlatma sistemi, 29 dekar damla sulama tesisi, park alanı, yürüyüş parkuru, hizmet binası, dinlenme ve oturma bankları yer alacak.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte tarla günleri kapsamında çiftçilere uygulamalı eğitim verebilme imkânı sağlanacak, doğru tarım uygulamaları hususunda çiftçiler yönlendirilecek ve  göz estetiğine dayanan tarımsal bir gösteri alanı olacak. Kaymakam Öztürk’e incelemeler sırasında İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, Tarım İl Müdürü Mehmet Gün, Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Tarım İlçe Müdürü Muharrem Aksoy ve teknik ekipten oluşan heyet eşlik etti. Hasankeyf  Kaymakamı Öztürk, ilçenin hem tarımsal hem turizm potansiyelini artıracak bu projenin hayata geçecek olmasında desteklerini esirgemeyen Vali Hulusi Şahin, İl Özel İdaresi ve Tarım İl Müdürlüğüne teşekkürlerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hasankeyf’te, demonstrasyon, sahası, yapılıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı