301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:42 Bu haber 510 kez okundu
 
‘Esnaf ve yatırımcı desteklemeli’
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketine ilişkin konuşan HAKSİAD Genel Başkanı Ramazan Azboy, "İVME Paketi’nden ümitvar olduklarını" belirtti.
Yaşam Haberi


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketine ilişkin konuşan HAKSİAD Genel Başkanı Ramazan Azboy, "İVME Paketi’nden ümitvar olduklarını" belirtti. Hak ve Sanayici İş Adamları Derneği (HAKSİAD) Batman Şubesi, düzenlediği iftar programında çok sayıda iş adamını bir araya getirdi. İftar programına, HAKSİAD Genel Başkanı Ramazan Azboy, HAKSİAD Şube Başkanları, HAKSİAD üyeleri ve çok sayıda iş adamı katıldı. Azboy, Ramazan ayının rağbet, bereket, paylaşma, kaynaşma ayı olduğunu belirterek, bu vesileyle üyeleriyle bir araya geldiklerini söyledi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi’ne ilişkin konuşan Azboy, İVME Paketi’nden ümit var olduklarını, üretim, ihracat ve ivme programlarıyla krizi aşabileceklerini söyledi.

"BU KRİZ HEPİMİZİN"

Azboy, "Türkiye bir kriz döneminden geçmektedir. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ivme programından ümit varız. Bu paket, bu yılın açıklanan ikinci paketidir. Tabi bu paket içinde yalnızca 3 devlet bankasının destek vermesi bizce yetersiz görülmektedir. Özel bankaların da elini taşın altına koyması gerekir. Çünkü sonuçta bu kriz hepimizin krizidir. Bu krizi beraber inşallah üretim ve ihracatla, ivme programlarından güzelce faydalanmak suretiyle aşabileceğimize inanıyorum" dedi. Özellikle geçtiğimiz yıldan itibaren dövizdeki dalgalanma ve enflasyondaki artışın yatırımcıları sıkıntıya soktuğunu vurgulayan Azboy, "Çünkü yatırımcılar önlerini göremiyor. Döviz hareketliliği ciddi sıkıntılar oluşturmaktadır. Özellikle ithalata dayalı ürünlerde üreticilerimiz ciddi sıkıntılar yaşıyor. Paramızın mevcut değerinin korunması için gereken tedbirler alınmalıdır. Özellikle sıkıntılar bu bölgede daha fazla hissedilmektedir. Çünkü dövizdeki hareketlilik belirsizlik oluşturmaktadır. Ayrıca hükümet bu konuda da hem esnafı hem de yatırımcıyı desteklemelidir. Destek verilmesi takdirde inanıyoruz ki bu sorunlar aşılacaktır" diye konuştu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Esnaf, ve, yatırımcı, desteklemeli’ ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Sıcak
Güncelleme: 01.08.2019
Bugün
20° - 41°
Cuma
19° - 40°
Cumartesi
18° - 39°
Batman

Güncelleme: 01.08.2019
İmsak
03:33
Sabah
05:12
Öğle
12:29
İkindi
16:17
Akşam
19:35
Yatsı
21:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı