301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 14:30 Bu haber 553 kez okundu
 
‘Enflasyon oranında zam istiyoruz ‘
Hizmet-İş Sendikasının 41. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle Ankara’da toplanan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında, artan enflasyon karşısında eriyen asgari ücretle çalışan üyelerin maaşlarına en az enflasyon oranında (yüzde 20,30) zam yapılması kararlarının alındığını belirten Hak-İş ve Hizmet-İş Sendikası Batman İl Başkanı Bünyamin Söğüt, “TUİK tarafından 2018 yılı enflasyonu (TÜFE oranı) yüzde 20,30 olarak açıklandı.
Gündem Haberi


Bu nedenle çalışanların satın alma gücü azaldı. Hükümetimizin, el emeğinden başka sermayesi olmayan emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyeceği kararlılığına dayanarak, taşeron şirketlerde çalışmakta iken sürekli işçi kadrosuna geçen çalışanlar ile halen KİT’lerde çalışıp da kadro alamayan çalışanların enflasyon karşısında korunmasını taleplerimizi yineliyoruz. Bu kapsamdaki çalışanların çok büyük talep ve beklentileri bulunmaktadır. Üyelerimiz bu taleplerini dilekçe göndermek şeklinde demokratik yöntemlerle ortaya koymaktadırlar. Mahalli seçimler sürecinde olduğumuzun altını çizerek, emekçi kardeşlerimizin, bu haklı ve yerinde taleplerine olumlu bir karşılık verilmesinin önemine vurgu yapmak istiyoruz.

2018 yılında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarında yapılan artışlar, Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme ile belirlenmiştir. Bu nedenle, bizde Sendikamız Hizmet-İş olarak, işçilerin ücret ve sosyal haklarında artan enflasyon karşısında TUİK tarafından 2018 yılı enflasyonu (TÜFE oranı) yüzde 20,30 oranında artış / zam yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Enflasyon, oranında, zam, istiyoruz, ‘,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 31.03.2020
Bugün
- 16°
Çarşamba
- 15°
Perşembe
- 17°
Batman

Güncelleme: 31.03.2020
İmsak
Array
Sabah
Array
Öğle
Array
İkindi
Array
Akşam
Array
Yatsı
Array
Arşiv Arama
Haber Yazılımı