301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 17:34 Bu haber 481 kez okundu
 
‘Eğitim Rehberim Öğretmenim Projesinin’ startı verildi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hayata geçirilen ve Vali Hulusi Şahin’in eşi İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Ebru Şahin’in himayelerinde yürütülen, 12. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin akademik başarısını artırmaya yönelik başlatılan ‘Eğitim Rehberim Öğretmenim Projesi’nin startı Mevlana Anadolu Lisesi’nde verildi.
Gündem Haberi


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından hayata geçirilen ve Vali Hulusi Şahin’in eşi İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Ebru Şahin’in himayelerinde yürütülen, 12. sınıf ve 8. sınıf öğrencilerinin akademik başarısını artırmaya yönelik başlatılan ‘Eğitim Rehberim Öğretmenim Projesi’nin startı Mevlana Anadolu Lisesi’nde verildi. Mevlana Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa; okul müdürü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi görevlileri, projede görev yapacak öğretmenler ve projeden faydalanacak öğrenciler katıldı.

Programdan sonra projede görev alacak öğretmenlerle bir araya gelen bayan Şahin, proje kapsamında yürütülecek çalışmalar ele alınarak görüşüldü. Mevlana Anadolu Lisesi ve Adem İlkkılıç Ortaokulunda uygulanacak olan projede bayan Şahin ve okulların öğretmenleri gönüllü olarak çalışacaklar.  Proje kapsamında, ev ziyaretleri yapılacak, öğrencinin okul ve okul dışındaki çalışmaları takip edilecek, başarı-başarısızlık analizi yapıldıktan sonra çözüm yolları geliştirilecek.  Proje ile amaçlanan; hedeflere ulaşabilmek için öğrencilere ihtiyaç duydukları her türlü alanda rehberlik yapılacak, okul dışı ortamlarda öğretmenlerin öğrencilerle vakit geçirmesi sağlanacak, akademik başarının önündeki engeller ortadan kaldırılmaya çalışılacak. Elde edilecek sonuçlara göre gönüllü olarak yapılan bu çalışmadan daha çok öğrencinin faydalanması sağlanacaktır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Eğitim, Rehberim, Öğretmenim, Projesinin’, startı, verildi ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Açık
Güncelleme: 18.11.2019
Bugün
-1° - 16°
Salı
-1° - 18°
Çarşamba
-1° - 18°
Batman

Güncelleme: 18.11.2019
İmsak
05:27
Sabah
06:51
Öğle
12:06
İkindi
14:47
Akşam
17:10
Yatsı
18:29
Arşiv Arama
Haber Yazılımı