Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 10:18 Bu haber 1223 kez okundu
 
‘BU ÜLKE BİR HUKUK DEVLETİDİR’
AK Parti Batman 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katıldı.
Siyaset Haberi


AK Parti Batman 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi. 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katıldı. Kongreye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferansla bağlanarak partililere hitap etti. Tek listeyle gidilen kongrede mevcut İl Başkanı A. Akif Gür güven tazeleyerek yeniden il başkanı seçildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kongrede yaptığı konuşmada söz de karar da milletin dediklerini, kim olduklarını hatırlatan en temel cümle olduğunu söyledi.

Ünal, “Eğer bu millete birazcık saygıları olsa bu millette her iki kişiden birinin teveccühünü, sevgisini kazanmış Recep Tayyip Erdoğan’a saygı duyarlar. Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edilirken, Recep Tayyip Erdoğan’a küfredilirken gülenler, ellerini ovuşturanlar, 15 Temmuz gecesi Recep Tayyip Erdoğan’ı öldürmeye giden timle ilgili tek kelime  ettiler mi? Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik tehditlerle ilgili bir cümlelerini gördünüz mü? Recep Tayyip Erdoğan bu milletin iradesini temsil ederken, itibarını temsil ederken Recep Tayyip Erdoğan’a karşı darbe ve ölüm tehditleri yapılırken sus pus olanlar şimdi kalkmışlar ‘Efendim bize mektup gönderildi, tehdit edildik’ diye ağlıyorlar. Peki, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir, bu mektupla ilgili gereğini yapar. Ama sen bu kadar bu ülkenin Cumhurbaşkanına her türlü hakareti, her türlü tehdidi, her türlü öldürme riskini mubah göreceksin, kabul edeceksin, tek kelime etmeyeceksin fakat seninle ilgili bir saldırı olduğunda neden beni savunmuyorsunuz diyeceksin. Bu ülke hukuk devletidir. Seninle ilgili de gereği yapılır. Hukuk gereğini yapar. Bu ülkenin bağımsız yargısı senin de hakkını, hukukunu korur ey Kılıçdaroğlu rahat ol. Ama sen bu ülkenin iktidarını korumak için bugüne kadar ne yaptın. Sen bugüne kadar ne zaman bu milletin yanında durdun. Biz siyasetçiler milletin temsilcileriyiz. Yıllarca bu ülkede siyaseti bulaşıp bir şey gibi göstermeye çalıştılar. Siyaset bu milletin aziz iradesini alıp devlete yansıtma işidir. O yüzden yaptığımız siyaset millet siyasetidir. Bunun adını koyalım. Bizim yaptığımız siyaset AK Partinin yaptığı siyaset bizatihi millet siyasetidir’’ diye konuştu.

“REFORM NİTELİĞİNDE ADIMLAR ATILDI”

AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ise millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldiklerini söyledi. Milletvekili Özdemir, “18 yıl gibi bir sürede gerek Türkiye’de gerekse Batman’da her alanda reform niteliğinde adımlar atılmış, Bölgeler arası kalkınmışlık farkı giderilmiş, en ücra köylere hizmet götürülmüştür. AK Parti iktidara geldikten sonra ilimiz değişim ve dönüşümü yaşamış, Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da gözle görülür yatırımlar ve projeler hayata geçirilmiştir. Sağlık, eğitim, ulaşım, altyapı, sanayi, kültür, turizm, tarım, spor alanlarındaki bu yatırımlarla ilimiz gelişme kaydetmiştir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmelerde Batman’ın ihtiyacı olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi konusunda talebimizi dile getirmiştik. Kendileri Eğitim ve Araştırma Hastanesi talebimizi olumlu karşıladılar. Tüm Batmanlılar adına Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum. Bölge Devlet Hastanesinin bitişiğinde inşa edilen Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin geçici kabulü yapıldı. İnşallah en kısa zamanda bu iki hastanemizin dönüşümü yapılarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayacaktır’’ dedi.

“AK PARTİ HALKIN PARTİSİDİR”

AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür ise AK Parti’nin halkın partisi olduğunu belirterek, "AK Parti halkın partisidir, kapımız herkese açıktır, önemli olan unvanlar, koltuklar değildir. Önemli olan samimi bir şekilde ülkemize, şehrimize ve milletimize hizmet etmektir. Bizimle beraber hizmet etmek için yönetimde yer almaya veya herhangi bir unvana sahip olmaya gerek yoktur, herkesle istişareye önem veriyor, herkesin düşüncesini kıymetli buluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlı hizmetlere vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. Parti kadrolarımızda milletimize hizmet etmek için müracaat eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Görev üstlenecek kardeşlerime başarılar diliyor, kongremize katılarak bizleri şereflendiren herkesi saygıyla selamlıyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘BU, ÜLKE, BİR, HUKUK, DEVLETİDİR’, , , , , , , , , , , , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı