Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 17:15 Bu haber 485 kez okundu
 
Bozkurt’tan veli ve öğrencilere uyarılar
Uzman Eğitimci ve Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt, uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte eğitimle ilgili veli ve öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.
Gündem Haberi


Uzman Eğitimci ve Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt, uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte eğitimle ilgili veli ve öğrencilere önemli uyarılarda bulundu. Geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan eğitim-öğretimde ciddi kayıplar yaşayan öğrencilerin, bu yıl da eğitimden henüz tam yararlanamamış olmasını gelecek açısından büyük bir kaos olarak ifade eden Ramazan Bozkurt, “Bugün yapılamayan eğitim 5-10 yıl sonrası için olumsuz bir etki yaratacak ve maalesef ki, hepimiz bu telafisi imkansız sonuçları görünce durumu idrak edebileceğiz” dedi. Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt, “Malumunuz pandemi sürecinde tüm Türkiye uzaktan eğitim sürecini yaşamaktadır. Uzaktan eğitim, her ne kadar yüz yüze eğitimin yerini tutmasa da bu mecburi sürecin çok ciddi faydalarının da olduğu bir gerçek. Bu zaman diliminde uzaktan eğitimi önemsemeyen öğrenciler, maalesef gelecekte ciddi sıkıntılar yaşayacak. Bilinmeli ki bu süreçte, ülkemizde ve şehrimizde uzaktan eğitimi ciddi ve disiplin içerisinde yapan kurumlar, öğrencilerini geleceğe taşıyacaktır. Uzaktan eğitimin dezavantajları gibi, avantajlarını da bilmek gerekiyor” dedi.

“EN KISA SÜREDE YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAMALIYIZ”

Uzaktan eğitimin kesinlikle yüz yüze eğitimin yerini alamayacağını ve bu nedenle bir an önce okulların açılması gerektiğine de vurgu yapan Bozkurt, “Bugün yapılamayan eğitim 5-10 yıl sonrası için olumsuz bir etki yaratacak ve maalesef ki, hepimiz bu telafisi imkansız sonuçları görünce idrak edebileceğiz. Bu nedenle yüz yüze eğitim bir an önce başlamalı, hatta bazı bölge ve Batman’ımız gibi iller için bu konuda pozitif ayrımcılık, adeta bir zorunluluktur. Dünyaya da baktığımız zaman 14 Aralık 2020 UNESCO verilerine göre, dünyadaki 210 ülkenin 106’sında okulların tamamen açık olduğu, 43 ülkede kısmen açık olduğu ve diğer ülkelerde kapalı ve kısmen açılıp kapandığı raporlanmıştır. Birçok ülke, okullarını açık tutmak için farklı sektörlere kısıtlama getirerek eğitime devam etmeye çalıştı. Çünkü zaman denen şey, para ile alınabilecek bir şey değil. Bu yüzden gelecek neslimizi, kaos yaratan ve yaratacak olan büyük tehlikeden kurtarmak için, muhakkak en kısa sürede yüz yüze eğitime başlamalıyız” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bozkurt’tan, veli, ve, öğrencilere, uyarılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı