301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 18:37 Bu haber 670 kez okundu
 
‘Bedava kurslar veriyoruz’
Sadece bu yıl 2 binin üzerinde usta yöneticinin başvurusunu aldıklarını belirten Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, açtıkları kursların binlerce Batmanlıya ekmek kapısı olduğunu söyledi.
Gündem Haberi


Sadece bu yıl 2 binin üzerinde usta yöneticinin başvurusunu aldıklarını belirten Batman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Serik, açtıkları kursların binlerce Batmanlıya ekmek kapısı olduğunu söyledi. Bin 200 DYK öğrencilerinin olduğunu vurgulayan Serik, “Destekleme kurslarımıza gelen bin 200 öğrencimiz var. Bunlara bedava kurslar veriyoruz” dedi. Serik, faaliyetleriyle ilgili yaptığı açıklamada, merkezlerinin bacasız fabrika gibi faaliyet gösterdiğini, binlerce ailenin geçimine katkıda bulunduklarını belirterek, “Sadece bu yıl 2 binin üzerinde usta yöneticinin başvurusunu aldık. Ekim ayından itibaren bu ustalarımıza kurs açma imkânı sağlamaya başladık. Tabi bu peyderpey olacak. Kimseye haksızlık etmeyeceğiz. Puan sıralamasına göre. Herkese kurs açmak isteriz ama bu mümkün gibi görünmüyor. İmkân dâhilinde en yüksek rakama ulaşmaya çalışacağız. Kurslarımızı çok yönlü açıyoruz. Genel kurslarımız var, dil kurslarımız var, din kurslarımız var, sportif kurslarımız var, kişisel gelişim kurslarımız var. Bu sene ilk defa kasaplık kursu açtık. Kursumuza başvuranlar eğitim gördükten sonra kasaplık belgesi alıyorlar. Kasaplık belgesi almayanların normalde kasaplık yapmaları yasaktır. Hacca bile o belge olmadan gidemiyorlar” diye konuştu.

“300 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ”

Bin 200 DYK öğrencilerinin olduğunu vurgulayan Serik, “Destekleme kurslarımıza gelen bin 200 öğrencimiz var. Bunlara bedava kurslar veriyoruz. Birçok imkândan da yararlandırıyoruz. Fotokopi, kırtasiye gibi birçok imkândan faydalanıyor öğrenciler. Deneme sınavlarımız var. Öğrencilere kaynak sağlamak için Valilik nezdinde girişimlerde bulunduk. Onu da çözme aşamasındayız. Bin 200 öğrenciye kaynak yardımı biraz maliyetli olacak. Geçen sene yardımcı olmuşlardı ama bu sene tasarruf tedbirleri kapsamında zorlanacaklar. Ama inşallah bulacağız ” ifadelerini kullandı. Usta öğretici belgesi alan herkese şartlar müsaitse, mümkün mertebe kurs açma imkânı sağladıklarını söyleyen Serik, şunları kaydetti: “Bu konuda sınırlamamamız yok. Özellikle sportif kurslarda 450 kişi eğitim gördü. Bunlardan 350’si beden eğitimi yüksekokullarına yerleşti. Mesela değerler eğitimi kurslarımız var. Geçen sene bu kurslarımıza bin 200 öğrenci başvurmuştu. Bunlardan 300 tanesi üniversiteye yerleşti. Kurslarımız çok yönlü devam ediyor. Bazıları iyi rağbet görüyor. Şu an en çok rağbet gören kursumuz cenaze yıkama kursu. Bu kursumuza bayağı ilgi var. Müftülük’ten imam arkadaşlarımız gelip ders veriyorlar. Hatta bazen uygulamalı da yapılıyor” dedi.                

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Bedava, kurslar, veriyoruz’ ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 05.06.2020
Bugün
- 32°
Cumartesi
12° - 33°
Pazar
15° - 35°
Batman

Güncelleme: 05.06.2020
İmsak
03:01
Sabah
04:47
Öğle
12:19
İkindi
16:12
Akşam
19:41
Yatsı
21:20
Arşiv Arama
Haber Yazılımı