Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 13:17 Bu haber 1125 kez okundu
 
‘Batman bölgede sağlık kenti olarak anılacak’
Batman'da hızla artan nüfusa karşılık sağlık yatırımlarının peş peşe hizmete sunulmasının ardından Batı illerine gidecek sevklerin de önü kesilecek.
Gündem Haberi


Batman'da hızla artan nüfusa karşılık sağlık yatırımlarının peş peşe hizmete sunulmasının ardından Batı illerine gidecek sevklerin de önü kesilecek.

“YIĞILMALARIN ÖNÜ KESİLECEK”

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Bölge Devlet Hastanesinin 'Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştürülmesiyle 820 yatak, 300 civarında uzman,  330 pratisyen ve il genelinde 5 bin sağlık çalışanı Batman ve Bölge halkına şifa dağıtmak için 7/24 görevlerinin başında. 2020 yılı içerisinde hizmete sunulan Hasankeyf, Beşiri ile Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yanı sıra bugün hizmete sunulacak Sason Bölge Hastanesiyle ilçelerdeki vatandaşların kendi beldelerinde muayene ve tedavileri sağlanarak merkezlerdeki sağlık tesislerinde yığılmaların de önü kesilecek.

“SAĞLIK'TA YATIRIMLARA DEVAM”

Konu ile ilgili açıklamalarda  bulunan  İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, “Batman sağlık dağıtan bir kent olacak” dedi. İl Müdürü Pamukçu, ''Son dönemlerde ardı ardına açılan sağlık yatırımlarıyla kent merkezi,  çevre iller ve ilçelerine de sağlık dağıtacak. Hizmete açılan Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yükünü  hafifletmek amacıyla hem ilçelerdeki, hem de kent merkezindeki  Hürriyet ve Bayındır Mahallesindeki semt Poliklinikleri de  hizmet sunacak'' dedi.

“İKİNCİ BİR BÖLGE HASTENEMİZ DAHA VAR”

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmete başlamasının ardından Sağlık Mahallesinde hala hizmet veren Kadın ve Doğum Hastanesi (SSK) Hastanesinin de  Batman AK Parti Milletvekili Ziver Özdemir,  İl Başkanı M. Akif Gür, Batman Valisi Hulusi Şahin'in yoğun çabaları sonucu ve Sağlık Bakanlığı’nın destekleriyle İluh Devlet Hastanesine dönüştürüldüğün belirten  İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu,  Batman'ın artık bölgede sağlık kenti olarak anılacağını ve kente sağlık turizmini kazandıracağını da belirtti. 'Pamukçu,  “Kaliteli uzman kadromuz ve son teknoloji tıbbi cihaz donanımıyla  kentimiz ve çevre iller ile hatta yakın sınır komşularımıza  sağlık hizmeti verip, Batman'dan Batı illerine olan sevkleri azaltarak kentimize sağlık yatırımlarımızla ayrıca katma değer sağlayacağız'' diye konuştu.

“BATMAN İYİ BİR NOKTADA”

Yaklaşık olarak bir yıldan beri etkisini gösteren korona virüs vakalarında Batman'ın iyi bir noktada olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, salgın hastalıkla ilgili mücadelemiz  aralıksız devam etmektedir. Geçmiş aylardaki yoğunluk Kış mevsimine rağmen normal seyrinde. Hastanelerimizdeki yatak sayımız yüzde 45 civarında. Bu hastaların çoğu yine  çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlardan oluşuyor. Sağlık çalışanlarımız, Batman Valiliğimiz, görevi başında çalışan sağlıkçılarımız, filyasyon ekibimiz ve sahadaki görevlilerin desteğiyle hafta sonu kısıtlamaları ve denetimler sonucu halkımızın da duyarlılığı sonucu Batman olarak iyi noktadayız. Ekip olarak semeresini aldığımız bu tablo Sağlık Bakanlığı tarafından takdirle karşılandı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Batman, bölgede, sağlık, kenti, olarak, anılacak’,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Arşiv Arama
Haber Yazılımı