301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 17:23 Bu haber 494 kez okundu
 
Aydın'ın kaleminden Bediüzzaman'ın 'Son Günler'i
"Son Günler" adını verdiği yeni romanıyla 12'nci eserini yayın hayatına kazandıran Yazar Sadullah Aydın, romanında hayatını İslami mücadeleye adayan büyük İslam önderi Bediüzzaman Said-i Nursi'nin vefat günlerini anlattığını belirtti.
Gündem Haberi


"Son Günler" adını verdiği yeni romanıyla 12'nci eserini yayın hayatına kazandıran Yazar Sadullah Aydın, romanında hayatını İslami mücadeleye adayan büyük İslam önderi Bediüzzaman Said-i Nursi'nin vefat günlerini anlattığını belirtti. Romanın büyük kısmının Urfa günlerini işlediğini, Üstadın son üç gününü mercek altına aldığını ifade eden Aydın, amacının Üstad Bediüzzaman aziz İslam davası için yaşadığı mağduriyetleri, çektiği acıları roman diliyle genç nesle aktarmak olduğunu söyledi. Bu tür edebi çalışmalara ihtiyaç olduğunu aktaran Aydın, Batılı düşünür ve aktörlere hayran günümüz gençliğinin kendi gerçek önderlerini tanımadığını, bu tür çalışmaların genç nesille İslam önderleri arasında köprü görevi göreceğini vurguladı.

"ÜSTADIN ÇEKTİĞİ SIKINTILARI ÇOK AZIMIZ BİLİYOR"

Geçtiğimiz günlerde Dua Yayıncılık tarafından yayınlanan romanıyla ilgili bilgiler aktaran Aydın, "12'nci eserimiz olarak 'Son Günler' isminde bir roman kaleme aldım. Rabbim hayırlara vesile kılsın. 'Son Günler' Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin son günlerini, Urfa günlerini anlatıyor. Çoğu insan Üstad Bediüzzaman'ın tarihsel hayatını az çok biliyor, okumuş. Özellikle CHP döneminde, Milli Şef döneminde 1925-1930'larda Üstad Bediüzzaman'ın çektiği acıları, çileleri, sıkıntıları, zindan hayatını, zehirlenmesini halkımız, okuyucularımız az çok biliyorlar. Ne yazık ki birçok okuyucu Üstad Bediüzzaman'ın özellikle Demokrat Hükümet zamanında rahat bir hayat sürdüğünü, ömrünün son günlerini rahat bir şekilde geçirdiğini sanıyor. Ama ne yazık ki böyle değil" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Aydın'ın, kaleminden, Bediüzzaman'ın, 'Son, Günler'i,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 26.05.2020
Bugün
- 27°
Çarşamba
13° - 31°
Perşembe
12° - 33°
Batman

Güncelleme: 26.05.2020
İmsak
03:08
Sabah
04:51
Öğle
12:18
İkindi
16:09
Akşam
19:35
Yatsı
21:10
Arşiv Arama
Haber Yazılımı