301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:54 Bu haber 503 kez okundu
 
‘Alternatif yollara ihtiyaç var’
Batman Belediyesi Eş başkanları Dr. Mehmet Demir, Songül Korkmaz Belediye Başkan Yardımcıları, İmar Müdürü ve Park Bahçe Müdürü’nün katıldığı basın toplantısında Yaşar Kemal Kent Ormanı alternatif yol açma, aydınlatma ve diğer alanlara ait işlemler yapıldığı sırada kesilen ağaçlara açıklık getirildi.
Gündem Haberi


 “SORUMLULUK TAMAMEN BİZİMDİR”

Batman Belediyesi Eş Başkanı Songül Korkmaz'ın okuduğu basın açıklamasında, “Çalışmalar esnasında yapılan ağaç söküm işlemleri partimizin ve yerel yönetim anlayışımızın ekolojik paradigması açısından, ve halkımızın hassasiyetleri ölçüsünde kabul edilebilir değildir. Sorumluluk tamamen bizimdir. Gerek düzeltilmesi ve gerekse geleceği inşa etmemizde bizim için çok acı bir tecrübe olarak hafızamızda yer edinecektir.Yaşananlar tüm kurullarımızla tartışılmış, yapılanın yanlış olduğu ve bir an önce telafi edileceği ortak kararlaşmamız olmuştur. Bu çerçevede yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğumuzu ve gelecekte çok daha hassas, duyarlı ve partimizin  ekoloji paradigmasına bağlı olarak çalışacağımızı Batman kamuoyu ve çevre örgütleriyle paylaşmak isteriz. Ayrıca kamuoyunun gerçek bir denetleyici ve yürütücü olarak müdahale etmesi ve bizi yoğun olarak eleştirmesi takdire şayan bir Batman gerçeğidir. Batman halkıyla bütünleşerek çok daha büyük ve başarılı işler yapacağımızın da kanıtı ve teminatıdır” dedi.

“YEŞİL ALAN İHTİYACI YETERSİZ”

Eş Başkan Mehmet Demir, Batman'lıların yeşil alan ihtiyacının yetersiz olduğuna da dikkat çekerek, “Şu an kişi başına 2.8 metrekare yeşil alan düşmekte bizim hedefimiz kişi başına 10 metrekare alan sağlamaktır. Yaşar Kemal Kent Ormanı çevresinde okul, hastane ve yoğun nüfus itibariyle alternatif yola ihtiyaç var. Orman içerisinden geçen 20 metrelik yolu iptal ederek alternatif yol ve ulaşım için mevcut yolu 7 metreye düşürdük. Kent ormanını yaşanabilir bir hale getirmek için çalışmalar başlattık. Mevcut alanda 15-20 ve 25 yaşları arasında 76 adet İran çamı ve 30 adet Kokar (Aylantus) Ağaç bulunmaktadır. Çalışmanın yapıldığı alanda bulunan ağaçların susuz ortamda yetişmelerinden kaynaklı olarak, köklerinin çok derine inmesi ve sık dikiminden kaynaklı çok uzun boy yaparak gövdenin ince kalmasından dolayı; nakil durumunda yaşama şanslarının çok düşük olması öngörülerek nakil çalışması uygun görülmedi” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Alternatif, yollara, ihtiyaç, var’, , , , , , ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Batman
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.10.2019
Bugün
- 27°
Cumartesi
- 30°
Pazar
- 31°
Batman

Güncelleme: 18.10.2019
İmsak
04:58
Sabah
06:18
Öğle
12:06
İkindi
15:13
Akşam
17:44
Yatsı
18:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı