301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 14:05 Bu haber 415 kez okundu
 
“Allah’a kul olmak insanoğlu için en büyük şereftir”
HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, erdemli bir toplumun inşası için sorumluluk bilincine sahip Müslümanların çalışmalarına ivme kazandırmaları gerektiğini belirtti.
Yaşam Haberi


 Parti binası toplantı salonunda düzenlenen programa parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Program, Rıdvan Üzümcü tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Cenabı-ı Allah’ın insanı kulluk vazifesini yerine getirmesi için yarattığını vurgulayan Durmaz, “İnsanın görevi Allah’a kulluk etmektir. Allah’a kul olmak insanoğlu için en büyük şereftir. Kulluk vazifesini, Allah’ın istediği şekilde yerine getiren insanoğluna mükâfat olarak cennet vardır. Ancak aksi bir hayat sürdürene ise ceza vardır. İnsan yaptıklarından hesaba çekilecektir. Bu, ilahi bir kanundur. Kulluk vazifesini yerine getirmek maksadıyla imtihana tabi tutulan insanoğlunun hedefi, Allah’ın emirlerini yerine getirip rıza-i ilahiye ulaşmak olmalıdır. İman ehli müminlerin temel hedefi de budur” dedi.

“İSLAM’A HİZMET ETMEK, EN DEĞERLİ İŞTİR”

İmtihan yurdu olan dünya hayatında insanın karşılaşacağı engellerin ve duçar kalacağı bela ve musibetlerin olacağını belirten Durmaz, “Rabbimizin rızasına ulaşmak adına aziz İslam’a hizmet edip neslin ıslahı için sürekli bir hareket içerisinde olmak, bizler için en değerli ve en kıymetli iştir. Toplumu değerlerinden uzaklaştırıp yozlaştıranlar en fazla hangi vasıtayı kullanıyorlarsa, Müslümanlar olarak bizlerin de o vasıtaları kullanması ve o alanda güçlenmesi gerekmektedir. Bunları yaptığımız takdirde, İslam düşmanları amaçlarına ulaşamayacaktır. İslam, toplumsal zarara neden olacak olumsuzlukları önlemek için ‘emri bil maruf nehyi anil münker’ ilkesini getirmiştir. İyiliği emredip kötülükten sakındırmayı ifade eden bu ilke, toplumda hayırlı ve güzel işlerin yaygınlaştırılması, kötülüklerin önüne geçilmesi ve böylece erdemli bir toplumun oluşturulmasını ifade etmektedir. Bunu inşa etmek hepimizin sorumluluğu altındadır. O halde değerlerinden haberdar erdemli bir toplumun inşası için sorumluluk bilincine sahip davetçi Müslümanlar olarak yaptıklarımızı gözden geçirip çalışmalarımıza ivme kazandırmalıyız” diye konuştu

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Allah’a, kul, olmak, insanoğlu, için, en, büyük, şereftir”,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.05.2019
Bugün
12° - 31°
Perşembe
12° - 33°
Cuma
14° - 36°
Batman

Güncelleme: 22.05.2019
İmsak
03:13
Sabah
04:54
Öğle
12:17
İkindi
16:08
Akşam
19:31
Yatsı
21:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı