301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 17:15 Bu haber 831 kez okundu
 
‘Alışverişi yerel esnaftan yapın’
İş adamlarından Batman’ın ekonomisine büyük katkı sağlayan, binlerce aileye ekmek kapısı olan yerel esnafa destek çağrısı geldi.
Gündem Haberi


Yerel esnafın, yerel market ve mağazaların Batman için bacasız fabrika konumunda olduğunu, binlerce vatandaşa iş imkânı sağladığını belirten Batmanlı market ve mağaza sahipleri yerel esnafa destek çağrısında bulundu. Son yıllarda Batman’da çığ gibi artan ulusal marketler zincirinin ilin ekonomisine, kalkınmasına, istihdama katkı sağlamadığını vurgulayan iş adamları, vatandaşlardan yerel esnafa yönelmelerini istedi.

“BATMAN’A KATKILARI AZ”

Batman’da Sabah Market’in yöneticisi olan Ferit Sertkaya, tüketicilerin yerel esnaftan, yerel marketlerden alışveriş yapmalarını rica ederek, “Ulusal marketlere oranla bizim, yani yerel marketlerin Batman’a çok daha faydamız var. Gerek istihdam anlamında, gerek fiyat konusunda olsun yerel marketlerin vatandaşa katkısı daha çok. Ulusal marketlerin kazancı, cirosu hep dışarı gidiyor. Yerel marketlerde yapılan alışveriş sonucunda kazanılan para ise Batman’da kalıyor. Batmanımıza katkı sağlıyor” dedi.

“YEREL MARKETLER BACASIZ FABRİKA GİBİ”

Kentte iki noktada sundukları hizmetle 70’e yakın ailenin ekmek yediğini vurgulayan Sertkaya, “İlimizdeki diğer yerel marketler de öyle. Yerel marketler Batmanımız için bacasız fabrika konumundadırlar. Tüketicilerimizden ricamız yerel marketleri tercih etmeleridir. Fiyat mukayesesi yaptıklarında fiyatlarımızın daha düşük olduğunu görecekleler. Marka konusunda da yerel marketler öndedir. Yerel marketler tanınan markaları satarken, ulusal marketler ise genelde fason markalar satmaktadırlar. Yani biz yerel esnaf markalı ürünleri fason ürünlerden daha ucuza halkımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

“DERNEK KURMA DÜŞÜNCEMİZ VAR”

Amaçlarının Batman’a, Batman halkına yarar sağlamak olduğunu belirten Sertkaya, şunları söyledi: “İstihdamı arttırmak, Batman’ın ekonomisine katkıda bulunmak temel hedeflerimiz arasındadır. Biz yerel esnaf olarak bir çatı altında toplanıp bir dernek kurmayı düşünüyoruz. Böyle bir hedefimiz var. İnşallah yakın zamanda bu hedefimize ulaşırız. Ne yazık ki bugün Batman’da virüs gibi yayılan ulusal mağazalar Batman’ın öz kaynaklarını ve sermayesini kurutmaktadırlar. Bunlara yönelik verdiğimiz çetin mücadelede değerli halkımızdan istirhamımız yerel esnafımıza sahip çıkmasıdır. Böylelikle Batman’daki işsizlik sorununun çözüme kavuşması ve yerel sermayenin Batman piyasanın da kalması mümkün olmuş olacak. Şu an kendi bünyemizde 300’e yakın çalışanımız bulunmakta. Hedefimiz ise bin 500 çalışan sayısına ulaşmaktır. Batman yatırım yapmaya layık güzel bir şehir, insanlarımız sıcak, hoşgörülü, cana yakın. İş adamlarımız gönül rahatlığı ile Batman’a yatırım yapabilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Alışverişi, yerel, esnaftan, yapın’ ,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Az Bulutlu
Güncelleme: 27.02.2020
Bugün
-1° - 18°
Cuma
- 17°
Cumartesi
- 13°
Batman

Güncelleme: 27.02.2020
İmsak
05:24
Sabah
06:44
Öğle
12:33
İkindi
15:41
Akşam
18:13
Yatsı
19:28
Arşiv Arama
Haber Yazılımı