301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 11:48 Bu haber 582 kez okundu
 
‘Acilen ikinci bir hastaneye ihtiyaç var’
Batman Bölge Devlet Hastanesinin sağlıkta halkın ihtiyacını karşılamada çok yetersiz kaldığını belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, acilen 2'nci bir hastaneye ihtiyacın olduğunu söyledi.
Gündem Haberi


Batman Bölge Devlet Hastanesinin sağlıkta halkın ihtiyacını karşılamada çok yetersiz kaldığını belirten HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, acilen 2'nci bir hastaneye ihtiyacın olduğunu söyledi. HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı, kentin sorunlarının çözümüne katkı sunmak amacıyla başlattığı "Batman'ın sorunlarını tespit ve çözümüne katkı sunma" projesi kapsamındaki çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, beraberindeki heyetle Batman Bölge Devlet Hastanesi Başhekimliğini ziyaret etti. Bölge Devlet Hastanesi Başhekimliğini ziyaret eden Davut Şahin ve beraberindeki heyeti, Batman Bölge Devlet Hastanesi (BBDH) Başhekimlik görevine getirilen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Süleyman Öden karşıladı. Davut Şahin, yeni başhekimlik görevine getirilen Süleyman Öden'e "hayırlı olsun" temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. Öden de ziyaretlerinden ötürü HÜDA PAR heyetine teşekkürlerini iletti. İlin sağlık sorunlarının konuşulduğu ziyarette, özellikle Bölge Devlet Hastanesinde yaşanan sorun ve sıkıntılara değinen Şahin, Öden'den hastanedeki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Şahin, Batman Bölge Devlet Hastanesinin sağlıkta halkın ihtiyacını karşılamada çok yetersiz kaldığını belirterek, yapılması düşünülen yeni devlet hastanesinin ivedilikle gündeme alınıp hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

"CİDDİ POLİTİKALAR GELİŞTİRİLMELİ"

Batman'da ikinci bir devlet hastanesine ihtiyacın olduğunu ifade eden Şahin, "Batman'ın sorunlarını tespit ve çözümüne katkı sunma programımız çerçevesinde Bölge Devlet Hastanesi Başhekimliğini ziyaret edip yeni atanmasından dolayı başhekim Süleyman Öden'i tebrik ettik. Öte yandan hastanenin gidişatıyla, işleyişiyle ilgili bilgi aldık. Bölge Devlet Hastanesi, Batman halkının sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak durumda değil. Çok yetersiz kalıyor. Dolayısıyla acilen ikinci bir hastaneye ihtiyaç var. Yıllardır 200-500 yataklı hastanenin yapılacağı söyleniyor fakat daha bir adım atılmış değil. Bu konuda bir aciliyet söz konusudur. Bölge Devlet Hastanesinin hem hekimleri büyük iş gücü altında hem de çalışanları bu durumdadır. Yan dallarda büyük eksiklikler var. Hastanenin ihtiyaçları sadece hastane yönetimiyle giderilecek bir durum değildir. Bu anlamda gerek siyasilerin gerek mülki amirlerin bir an önce duruma müdahil olup bu eksiklikleri giderme noktasında ciddi politikalar geliştirmeleri, Ankara'yı sıkıştırmaları, Ankara'nın yollarını aşındırmaları gerekiyor. Çünkü bahsettiğimiz konu sağlık konusudur" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘Acilen, ikinci, bir, hastaneye, ihtiyaç, var’,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Batman
Çok Bulutlu
Güncelleme: 18.01.2020
Bugün
-1° -
Pazar
-
Pazartesi
-
Batman

Güncelleme: 18.01.2020
İmsak
05:57
Sabah
07:22
Öğle
12:31
İkindi
15:07
Akşam
17:29
Yatsı
18:49
Arşiv Arama
Haber Yazılımı